Evime yada İş Yerine En Yakın Servis Gelsin "7-24 Acil servis"

Alarko E02 Arızası

Alarko seradens SRD 20/27/36 Premix Yoğuşmalı Modeller için Geçerli olan Hata Kodu.

  Alarko E02 Arızası  

Alarko seradens E02 Arıza Kodu

Nedenleri:

  1. Devir daim Motor Blokaj hatası veya Arızalı
  2. Eşanjör Kireçli (Tıkanmış)
  3. 3 Yollu arızalı
  4. Dönüş Filtre tıkalı
  5. Vanalar Kapalı

Çözüm:  Tüketici’nin Kontrol edebileceği yerler: Kalorifer vanalarını kontrol ediniz. Hepsinin açık olması gerekmektedir.

Hepsinin açık olduğuna emin olduktan sonra, Kombi altında bulunan ısıtma Sisteminin vanası açık konumda olması gerekmektedir.

Çoğu kombide bu vana sağda bir adet olur. Kimi tesisatçılar 2 vana takmaktadır. Resimde görmüş olduğunuz sağdaki vana Dönüş vanasıdır.

Solda görmüş olduğunuz vana ise basma hattıdır. Eğer sizin kombide’de 2 adet vana var ise, açık olduğuna emin olunuz.

Kalorifer gidiş dönüş vanası

Alarko e2 Arızası

Yukarıdaki fotoda olduğu gibi olması gerekmektedir. Yani boru ile paralel olması gerekmektedir. Açık olduğuna emin olduktan sonra kombi tekrar çalıştırıp kontrol ediniz.

LCD Ekranda Tekrar e02 arızası görürseniz. Kombi içinde bulunan suyun soğumasını bekleyiniz. Yada kombi kapalı halde sıcak su musluğunu açarak

Kombi içinde bulunan suyun soğumasını sağlayınız. Daha sonra tekrar çalıştırıp deneyiniz. Yine aynı hatayı alırsanız..! Sağda bulunan dönüş vanası

Hemen üstünde filtre rekoru bulunur..! 4. Maddede yer alan Dönüş filtresi tıkalı işlemini yapabilmeniz için ısıtma tesisat suyunu

Boşaltmanız gerekmektedir. Nasıl yapılacağına gelince..! Banyoda bulunan tesisat tahliye vanasını Genelde (Havlupanın altında bulunur)

Açıp tesisat suyunu tamamen tahliye ediniz. Tüm suyu tahliye ettikten sonra Dönüş filtre rekorunu papağan pense veya kurbağacık (ingiliz anahtarı) Vasıtası ile sökün’üz.

Rekoru söktükten sonra içinde bulunan Pislik tutucu tel filtreyi çıkartınız. O filtreyi çıkartıp lavabo altında diş fırçası yardımı ile temizleyiniz.

Tüm gözeneklerin açık olduğuna Emin olduktan sonra yaptığınız işlemi tersine çeviriniz. Banyoda bulunan tahliye musluğunu

Kapattıktan sonra kombi cihazına 1,5 Bar su basınız. Daha sonra Peteklerin Havasını alınız. Hava alma işleminde kombi su basıncı düşecektir.

Su seviyesini tekrar kontrol edip su basınız. 1,5 bar su bastıktan sonra kombi cihazını çalıştırıp tekrar kontrol ediniz. Arıza devam eder ise servis çağırınız.

Tüketici olarak yapabilecekleriniz bu kadar diğer maddeler kombi teknisyenlerinin kontrol etmesi gereken yerlerdir.

Bu arızanın önüne geçebilmek için yukarıda Yazılı 5 Maddeyi kontrol ediniz. 

Alarko E02 Arızası

Alarko seradens e02 Arızası

Alarko seradens srd

5 Puan 1 Yorum

Bir yorum

Yorum yap veya soru sor

We’re sorry you’ve had a bad experience. Before you post your review, feel free to contact us, so we can help resolve your issue.

Post Review

1
Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz.