Evime yada İş Yerine En Yakın Servis Gelsin "7-24 Acil servis"

F7 Hata kodu

F7 Hata kodu :  Kombi su Basıncı Düşmüş..!

Çözüm: F7 Hata kodu  Anlamı su seviyesi düşmüş demektir. ECa proteus plus Kombi normale dönmesi için kombiye su basmamız gerekir. Bunun için önce Kombi altında bulunan Mavi renkli su basma vanasını saat yönü tersi sola doğru kulağınıza su sesi gele ne kadar çeviriniz..! Su seviyesi LCD ekranda 1.5 bar ola na kadar su basınız.

Daha sonra mavi su doldurma vanasını saat yönü sağa doğru çevirip sıktıktan sonra işleme son veriniz.

Not ; F7 arıza kodu değildir. Hata kodudur. Kombi cihazında su basıncı 1 in altına düştüğü vakit kombi devreye girmez ve çalışmaz. Bunun neticesinde kombi Hata verir.

Arıza meydana geldiği zaman..; Su Basıyorum F7 sönmüyor, Ekranda su basınç göstergesi çıkmıyor..! Kombi alttan su akıtıyor, Bu gibi şikayetlerde oluşabilecek arızalar şunlardır..;

  1. Su basınç sensör arızalı
  2. Kablo’da Temassızlık
  3. Kart arızalı

Çözüm..; Servis çağırınız.

F7 Hata kodu

Peki hangi hallerde kombi F7 hatası verir ; Petek kalorifer suyunu boşalttığınız’da yada tesisatın her hangi bir yerinde su kaçağı var ise, F7 hatası ekranda belirir. Bunun dışında 6 ayda bir peteklerde oluşan ısı neticesinde suyun buharlaşması nedeni ile F7 hatası meydana gelir.

Kombi su doldurma ile ilgili Daha geniş kapsamlı yazıyı Kombiye su nasıl basılır Başlıklı yazıda bulabilirsiniz. Kombi cihazına su basmanıza rağmen kombi devreye girmez ise Kombi neden çalışmaz Başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

F7 Hata kodu

F7 Hata kodu

F7 Hata kodu

F7 Hata kodu

Oy Vermeyi Unutmayınız
Oy sayısı:9 Puan:3.1
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle