Evime yada İş Yerine En Yakın Servis Gelsin "7-24 Acil servis"

F7 Hata kodu

F7 Hata kodu :  Kombi su Basıncı Düşmüş..!

Çözüm: F7 Hata kodu  Anlamı su seviyesi düşmüş demektir. ECa proteus plus blue modeli için kombi su basma işleminin nasıl yapıldığı anlatılmaktadır..!

F7 Hata kodu

F7 Hata kodu

Eca kombi model isimleri bir birine benzediği için kullanıcı bazen yanlış modele bakmaktadır. Bu sayfada yalnız Eca proteus plus blue modeli için geçerlidir.

Eca proteus, Eca proteus plus modelleri için geçerli değildir. Diğer eca modelleri için kombiye su nasıl basılır linkini inceleyebilirsiniz.

Kombi normale dönmesi için kombiye su basmamız gerekir. Bunun için önce Kombi altında bulunan Mavi renkli su basma vanasını saat yönü tersi sola doğru kulağınıza su sesi gele ne kadar çeviriniz..! Su seviyesi LCD ekranda 1.5 bar ola na kadar su basınız.

F7 Hata kodu

ECA proteus plus blue su doldurma musluğu

Daha sonra mavi su doldurma vanasını saat yönü sağa doğru çevirip sıktıktan sonra işleme son veriniz. Bazen su basarken ekranda basınç değeri gözükmez burada basınç değeri çıkana kadar su basınız

Ekranda herhangi bir değer çıkmaz ise kombi cihazı arızalı demektir. Bazende kombi cihazına su basıyorum kombi alttan su akıtıyor gibi problemler çıkabilir..!

Bu durumda 3 bar emniyet arızalanmış olabilir bu durumda kombi sahibi bir şey yapması mümkün değildir. Servis çağırınız.

Not ; F7 arıza kodu değildir. Hata kodudur. Kombi cihazında su basıncı 1 in altına düştüğü vakit kombi devreye girmez ve çalışmaz. Bunun neticesinde kombi Hata verir.

Arıza meydana geldiği zaman..; Su Basıyorum F7 sönmüyor, Ekranda su basınç göstergesi çıkmıyor..! Kombi alttan su akıtıyor, Bu gibi şikayetlerde oluşabilecek arızalar şunlardır..;

  1. Su basınç sensör arızalı
  2. Kablo’da Temassızlık
  3. 3 Bar emniyet arızalı
  4. Kart arızalı

Çözüm..; Servis çağırınız.

F7 Hata kodu

Peki hangi hallerde kombi F7 hatası verir ; Petek kalorifer suyunu boşalttığınız’da yada tesisatın her hangi bir yerinde su kaçağı var ise, F7 hatası ekranda belirir.

Bunun dışında 6 ayda bir peteklerde oluşan ısı neticesinde suyun buharlaşması nedeni ile F7 hatası meydana gelir. Kombi su doldurma ile ilgili Daha geniş kapsamlı yazıyı Kombiye su nasıl basılır Başlıklı yazıda bulabilirsiniz.

Kombi cihazına su basmanıza rağmen kombi devreye girmez ise Kombi neden çalışmaz Başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

5 Puan 1 Yorum

Bir yorum

Yorum yap veya soru sor

We’re sorry you’ve had a bad experience. Before you post your review, feel free to contact us, so we can help resolve your issue.

Post Review

1
Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz.