Evime yada iş yerine en yakın servis nerede diye düşünmenize gerek kalmadı..! Arayın Size En Yakın servis Gelsin. 

Klima Neden ısıtmaz

Klima Neden ısıtmaz Klima ısıtmıyor Eğer Klimanız Kış Ayında sizi ısıtmıyorsa servis çağırmadan önce yapmanız gereken belli başlı bir kaç kontrol vardır.

Öncelikle Kumandanızın Ayar Düğmesini 30 Dereceye ve Güneş (  ) sembolüne getiriniz yada Heat yazan yazıya Getiriniz.  Klima kumandasının on-off tuşuna basıp Klimayı çalıştırınız.  Klima ilk etapta hemen devreye girmeyecektir…!

ilk önce Dış ünite motoru devreye girer 3-5 dakika sonrada İç ünite fanı devreye girer evap iyice ısındıktan sonra iç ünite fanı tam kapasite çalışacaktır.

Eğer iç ünite fanı devreye girmesi uzun sürüyor ise Klima gazı eksiktir. Eğer iç ünite fanı hiç devreye girmiyor ise klimada hiç gaz yoktur. Eğer klima doğru ayarlı vede devreye girip ısıtma yapmaya başladı ise

İç Ünitesinde Bulunan Filtreleri Kontrol Ediniz Filtreler Kirli İse Temizleyiniz Klimanın Hava Akımı Engellenmemelidir..! Klimanızın Önünde Dolap, Perde vb Varsa Kaldırınız.

Klima Neden ısıtmaz

Klima Neden ısıtmaz

Klima Neden ısıtmaz

Klima neden ısıtmıyor Bu Arıza sebeplerini sizlerle paylaşacağım. Ama bu bilgileri sizlerle paylaşmadan önce Klimayı sakın siz tamir etmeye kalkmayın..!

Bu yazı ehli kişilerin iklimlendirme ısıtma soğutma bölümünden yeni mezun olmuş amatör teknisyenler için hazırlanmıştır..! onun için sizi fazla bekletmeden hemen konuya girmek istiyorum.

Yapacağınız iş çok basit klimanın Oda sensörünü ısıtıp klimanın soğukta çalışmasını sağlayınız yada 4 Yollu vananın Dış ünite üzerinden kablosunu sökün’üz genelde soldan sağa

4. uctur ama emin olmak istiyorsanız kabloyu takip edin 4 yollu vanaya giden kabloyu sökün vede cihazı sıcakta çalıştırınız daha sonra dış ünite dönüş vana sibop’ını manometre’ye bağlayınız

klima gazını kontrol ederek manometre ibresinin 25 psi olduğunu gözlemleyiniz unutmayınız ki kış ayında verilen gaz oranıyla yaz ayında verilen gaz oranı basıncı aynı değildir. Bu değer ilden ile değişir.

Zira yazın vermiş olduğumuz gaz 25 derece hava sıcaklığında 60 psi dir kışın 20 psi eksik vermeniz gerekir aslında bu gaz eksik değildir kışın klimanın çalışma basıncı yazla bir değildir.

Kış aylarında eğer klimanız ısıtmıyorsa yapmanız gereken bu kadardır. Daha sonra klimayı devreye alınız ısıtmaya başladığını Göreceksiniz.

Klima neden ısıtmaz

Klima neden ısıtmaz

Klima satın alırken Dikkat edilmesi gereken bir diğer Husus ise satın alacağınız Klimanın kış aylarında -15 derece şartlar altında Defrost özelliği olan klimaları tercih ediniz.

Bu klima inverter A++ plus özelliği olan klimayı tercih edebilirsiniz. Unutmayınız ki ucuza alınmış start-stop klimadan kışın +4 derecenin altında sizi ısıtmasını beklemeyiniz. Bir önceki yazıda Klima neden soğutmaz başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Okuyucu puanı
[ Oy sayısı: 97 Ortalama puan: 2.7 ]