Evime yada iş yerine en yakın servis nerede diye düşünmenize gerek kalmadı..! Arayın Size En Yakın servis Gelsin.

Klima neden soğutmaz

Klima neden soğutmaz Klima Soğutmuyor İse Teknik servis Çağırmadan önce yapmanız gereken ön kontroller vardır..! Bunlardan yapabilecekleriniz şunlardır.

1. Klimanın Filitreleri temizmi (Eğer Kirli ise Temizleyiniz)
2. Klimanın Hava akımı açıkmı (Kapalı ise Açınız)
3. Klimanızın Yıllık Bakımını Yaptırdınızmı.? (Yaptırmadıysanız Yaptırınız)
4. Klimanın derecesini Yükseltinizmi Genelde (20 derece uygundur)

Eğer Bütün bunları Yapmanıza rağmen hala Klimadan bir verim alamadıysanız Servis merkezimizi konuyla ilgili bilgi vererek servis talebinde bulunabilirsiniz.

Klima neden soğutmaz eğer klimanızın gazı yok ise soğutmaz, Arızalı ise soğutmaz

Klima neden soğutmaz

Klima neden soğutmaz

Teknik Servis Bilgileri ( Yeni Başlayanlar için )

Klima neden soğutmaz

Bu arızanın sebebini sizlerle paylaşmadan önce klima gaz ölçümü yapabiliyor olmanız gerekmektedir. R-22 Gazla çalışan Klimalar için sizlere bilgi vermek istiyorum. Klimanın soğutmaması birinci sebeplerinden bir tanesi klima gazının eksik olmasından kaynaklanır.

Yaz Ayları İçin klima gazı Manometre denilen gaz ölçüm cihazıyla ölçülmektedir. Manometre Klimanın Dönüş borusu üzerinde bulunan Servis sibop’a bağlanır. Manometre üzerinde bulunan gaz ibresi kontrol edilir eğer gaz basıncı 60 psi’ altında ise 60 psi olana kadar Klima cihazına gaz jarjı yapılır.

Sonrada klimanın soğutup soğutmadığı kontrol edilir. Eğer soğutma yetersiz gelirse Soğutma yapılan odanın ısı yalıtım Pencere sayısı metre karesini hesaplayınız Klima odaya göre Yetersiz Kapasiteye sahipse Uygun Klima Takılır.

Ayrıca klima montajının yapıldığı yerde çok önem taşımaktadır ( Dış ünite için ) Klima dış ünitesinin montajı doğuya bakmaması gerekmektedir Güneşe maruz kalan klima yazın bil hassa motor çok çabuk yorularak yıpranmaktadır.

Bu gibi olayların olmaması için klimayı batıya bakan cepheye eğer mümkünse tabi montajının yapılması gerekmektedir. Eğer yer yok ise illaki doğu cephesine takılması gerekirse klimaya gölgelik yapılması uzun ömürlü olabilmesi için şart. Bir önceki yazıda Klima neden ısıtmaz Başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Soru-Cevap