Evime yada İş Yerine En Yakın Servis Gelsin "7-24 Acil servis"

Klima Kumanda ayarları

Klima Kumanda ayarları, nasıl yapılır, Bir çoğumuz kumanda ekranında bulunan simgelerin ne anlama geldiğini dahi bilmemekteyiz.

Hele birde yanlışlıkla Evdeki çocuk derece ayarı fahrenayt olarak değiştirirse, o zaman kumandayı tekrar santigrat derece ayarına almamız kabus gibi bir hal alabiliyor.

Bize gelen telefonlarda tüketicinin yaşadığı sorunlardan bir kaçı şunlar..; Klima (yaz modu) soğutma ayarı kaç olmalı, Klima (kış modu) ısıtma moduna nasıl alınır..?

Klima kumanda ayarları

Klima kumanda ayarları

Yukarıdaki fotoğrafta Vestel kumanda ısıtma modu’na ayarlı olduğu görülmektedir. Eğer soğutma modunda olsaydı HEAT, DRY üstünde bulunan COOL yazısında olacaktı.

MODE tuşu ile Küçük oku ilgili konuma getirmeniz yeterli olacaktır. Derece ayarını’da aşağı yukarı tuşları ile istediğiniz dereceye ayarlayabilirsiniz.

Konforlu bir ortam için tavsiye edilen soğutma derece ayarı 23-24 tür. Isıtma modu tavsiye edilen derece ayarı 30 dır.

Şimdi sizlere Tüm klima markalarına ait kumanda kullanım kılavuzu kitapçığı pdf dosyası olarak vermek istiyorum.

Sizler hangi marka klima kullanıyorsanız, ilgili markanın linkine tıklayıp bilgi sahibi olabilirsiniz. Daha sonra kumanda ile ilgili sorunları ele alacağız.

Klima Kumanda ayarları

 1. Arçelik klima kumanda ayarı

 2. Vestel klima kumanda ayarı

 3. Baymak klima kumanda ayarı

 4. D.Döküm klima kumanda ayarı

 5. Mitsubishi klima kumanda ayarı

 6. Bosch klima kumanda ayarı

 7. Midea klima kumanda ayarları

 8. Samsung klima kumanda ayarları

 9. Daikin klima kumanda ayarları

 10. Toshiba klima kumanda ayarı

 11. Fujitsu klima kumanda ayarı

 12. Vaillant klima kumanda ayarları

isterseniz PDF dosyasında bulunan indir linkinden cep telefonunuza veya bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Kumanda ile ilgili yaşadığınız tüm sorunların cevabını bu sitede bulabilirsiniz. Aklınıza takılan veya eklemeyi unuttuğumuz herhangi bir konu olursa lütfen yorum kısmında bizleri uyarmayı unutmayınız..!

Sizlerin sorduğu bir soru başka kullanıcılara ışık olma niteliği taşıyacaktır.

Kumanda ile ilgili yaşanan sorunlar;

 • Kumanda ekranı silik
 • Kumandaya reset atma
 • Derece yerine (F) harfi fahrenayt sembolü aktif
 • Kumanda çalışmıyor 
 • Üniversal kumanda ayarı nasıl yapılır

a- Kumanda ekranı silik..; ise ne yapılması gerekir..? Genelde sebepleri şunlardır, Kumanda pilleri bitmiş, Kumandaya sıvı temas etmiş, kumanda arızalı

b- Kumandaya reset atma..; Kumanda marka modele göre yeri değişen, kalem ucu geçecek şekilde reset tuşu bulunur kalem ucu vasıtası ile resetleyiniz.

Reset atmanıza rağmen düzelme olmaz ise piller çıkartılır, bir süre beklenir, daha sonra piller tekrar takılarak çalışıp çalışmadığı gözlemlenir.

c- Derece yerine (F) Harfi fahrenayt sembolü aktif..; Bu durumda derece aşağı ve yukarı tuşlarına aynı anda basılıp (C) derece sembolü Çıktığı gözlemlenir,

Veya kumanda arkasında bulunan piller çıkartılıp bir süre beklenir, ve piller kumandaya tekrar takılıp düzelip düzelmediği gözlemlenir,

Eğer her hangi bir düzelme yok ise kumanda marka modele göre yeri değişen, kalem ucu geçecek şekilde reset tuşu bulunur kalem ucu vasıtası ile resetleyiniz.

d- Kumanda çalışmıyor..; Kumanda ekran hiç yok ise pillerini değiştiriniz, Bazen kumanda yayları oksit veya paslı olur yayları kırmadan dikkatlice temizleyip yeni piller ile deneyiniz.

Bu işleme rağmen kumanda hala çalışmadı ise kumanda bozuk arızalıdır. Kumandayı yenisi ile değiştirmeden öne saatçı yıldız tornavida ile kumanda kapağını açıp ıslak mendil ile temizleyiniz,

Zira kumandaya sıvı döküldüyse çalışmayacaktır, Genelde kola, ayran, meyve suyu gibi sıvılar dökülmektedir, bu gibi sıvıları iyice temizleyiniz.

Temizledikten sonra Kumandanın çalışıp çalışmadığını anlamak için,

Telefon kamerasını açıp kumanda gözünü kameraya tutup her hangi bir düğmeye basınız telefon ekranında bir ışık veya sinyalisazyon görünmesi gerekmektedir.

Görünmüyor ise karanlıkta deneyiniz, Tüm bu işlemlere rağmen çalışmazsa kumanda arızalı olduğunu anlarız.

e- Üniversal kumanda ayarı nasıl yapılır..; Genelde tüm üniversal akıllı kumandalar aynı şekilde ayarlanır, Satın almış olduğunuz kumanda, arkasında bulunan

ilgili markanın kodu girilmesi sureti ile kumanda frekansı bulunmuş olur, Tüm frekansların doğru olduğunu tespit etmek için klima tüm fonksiyonları denenir.

Klima kumanda ayarı nasıl yapılır

Klima kumanda ayarları ile ilgili videoyu izleyebilirsiniz.

Bir önceki yazıda Klima soğutmuyor yazısını okuyup bilgi sahibi olabilirsiniz.

5 Puan 1 Yorum

6 Yorum

Yorum yap veya soru sor

We’re sorry you’ve had a bad experience. Before you post your review, feel free to contact us, so we can help resolve your issue.

Post Review

1
Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz.