Evime yada iş yerine en yakın servis nerede diye düşünmenize gerek kalmadı..! Arayın Size En Yakın servis Gelsin. 

Klimanın Motoru Çalışmıyor

Klimanın Motoru Çalışmıyor, Klima neden çalışmaz Klimanız Arızalandığında Servis çağırmadan önce yapmanız gereken bazı eylemler vardır. Bunlardan bazıları şunlardır..!

  1. Öncelikle kumandanız çalışıyormu
  2. Eğer çalışmıyorsa klimanız kumandadan gelen sinyalleri ( Komutu ) Algılamadığından dolayı devreye girmeyecektir
  3. Onun için öncelikle kumandanızın kalem pilini değiştiriniz vede kumandanızın çalıştığına emin olunuz
  4. Bu işlemi yaptıktan sonra klimanıza elektrik geliyormu
  5. Klimanızın sigortası atmış veyahut Kapatılmış olabilir…!
  6. Klimanın sigortasını kontrol ettikten sonra şimdi klimanızın kumandasına basarak çalışıp çalışmadığını kontrol ediniz
  7. Eğer klimanız tekrar çalışmazsa arızalıdır…!

Artık son çare klima servisi Çağrı merkezimizi Arayarak servis talebinde bulunabilirsiniz. Teknik servis ekibimiz Çağrınızı alır almaz Hemen Adrese intikal ederek sorununuzu çözüme ulaştıracaktır.

Aşağıdaki yazı Klima Teknisyenlerine yardım ve ışık tutmak amacı ile hazırlanmış olup tüketicinin müdahale etmesi kesinlikle yasaktır. 

Klimanın motoru çalışmıyor Klima hiç devreye girmiyor,Klima hiç çalışmıyor,Kompresör devreye girmiyor gibi arızanın sebebini Anlatmaya çalışacağım Klimanın devreye girmemesinin sebebini Bulabilmemiz için öncelikle Klimanın sigortasına bakmamız gerekiyor sigortada 220 volt mevcutmu Mevcut ise klimanın Kumandasına klimanın çalışması için Komut veriyoruz Kumandadan gelen Komutu göz algılayarak Elektronik kart’a iletiyor elektronik kart algıladığı komutun doğruluğunu sinyal sesi vasıtasıyla bize bildirmektedir eğer bu sinyal sesini duyabiliyorsak kart’a elektrik giriyor demektir eğer bu ses (Sinyal) gelmiyorsa karta elektirik girmiyor demektir. Kart arızalı (Kartı Tamir ettiriniz) Peki eğer sinyal sesi geliyorsa vede klimanız hala çalışmıyorsa yapmanız gereken yine çok basit Kartın 1-2 Nolu Barlarını kontrol ediniz 220 volt çıkış veriyor ise kompresörünüz devreye girmiş demektir.

Klima neden ÇalışmazEğer çıkış vermiyorsa Kart Arızalı demektir. (Kartı Tamir ettiriniz) Peki 220 volt Çıkış veriyor Ama Klimanız Yine Çalışmıyorsa ne yapacaksınız Bu Konuda çok mühim Klimanızın Kompresörün Yanında Kompresörün devreye Girmesini sağlayan Ran Kapasitörü vardır Kapasitörü Yenisi ile değiştiriniz. Kompresör devreye girecektir. Eğer Kompresör çok ısınmış ise Kompresörün soğumasını bekleyiniz Çünkü kompresörün içinde ısı termiği bulunmaktadır Kompresör Bobinin (Sargılarının) Yanmaması için devre açık konumdadır. Kompresörün tekrar devreye girmesi için kopresörün soğumasını bekleyiniz vede kompresörü tekrar deneyiniz. Devreye Girecektir Tüm Klima ustalarına iyi çalışmalar dilerim.

Klimanın Motoru Çalışmıyor

Klimanın Motoru çalışmıyor

Klimanın Motoru Çalışmıyor

Müşterilerimizin Dikkatine…!

Not..: Bu Bilgiler klima teknisyenleri için hazırlanmış olup tüketicilerin dokunması veya tamir etmeye kalkışması son derece tehlikeli olup ölüme sebebiyet verebilir. Bu nedenle klima Teknisyenlik sertifikası olmayan yada ilgili meslek veya yüksek okulundan mezun olmayanların klimayı tamir etmeye kalkışması Sorumluluğumuzda değildir. Sorumlu tutulamaz..!

Okuyucu puanı
[ Oy sayısı: 146 Ortalama puan: 2.5 ]