Evime yada İş Yerine En Yakın Servis Gelsin "7-24 Acil servis"

inverter klima nedir

inverter klima nedir ne işe yarar..? inverter klima ne demek inverter klima hakkında bilgiler yer almaktadır…: ingilizce bir kelime olan inverter

Türkçe karşılığı (Çevirici) demek yani alternatif akımı doğru akıma çeviren doğrultmaçtır. inverter klima Nasıl Çalışır…!

inverter klima alternatif akımı (AC) doğru akıma (DC) çevirip şebeke’den her çalışma esnasında çekilen yüksek akımın önüne geçmesi için tasarlanmıştır.

Örnek olarak inverter olmayan standart bir klimanın motoru alternatif akım ile çalıştığı için (220volt) şebekeye kalkış esnasında yük binmektedir. Buda elektrik trafolarında yazın ısınmalara sık sık trafolarda arıza olmasına sebebiyet vermektedir.

Bunun sebebi ise kısaca anlatmak gerekirse şöyle…: Örnek olarak 24.000 btü start-stop klimanın motor kalkışını Kapasitör sağlamaktadır.

Her kalkışta kompresör trafodan yüksek akım çekmektedir.! Ayrıca sabit devirde çalıştığı için oda istenen ısıya geldiğinde motor devrinde hiç bir değişiklik olmamaktadır.

Bu da elektriği fazla harcadığı gibi faturanın’da yüksek tutarda gelmesine sebebiyet vermektedir. Fakat inverter klima start-stop klimalardan ayıran en büyük özelliği

Motorun kalkış esnasında yüksek akım çekmemesi ayrıca oda ısısı ayarlanan dereceye geldiğinde motor devri değişkenlik göstermektedir. DC volt olması nedeni ile’de elektriği çok verimli tüketmektedir.

İnverter klimanın özellikleri ve Avantajları

İnverter klimanın farkı diğer klimalardan ayıran özellikler

 1. İlk çalışma esnasında yüksek amper çekmez
 2. Ortam ısısını istenilen derecede tutar
 3. Ortam ısısına göre devir hızını ayarlar
 4. Elektrik sarfiyatı diğer klimalara göre %45 daha ekonomik
 5. Arıza verme oranı diğer klimalara göre %35 daha düşük
 6. Herhangi ısınma veya güç kaybı söz konusu değildir
 7. +45 derecede soğutma ve -10 derecede ısıtma özelliği
 8. Çalışırken sessiz olma özelliği (dB) düşüktür
 9. A++ enerji sınıfına tabidirler

İnverter Klima

İnverter klimada sol üst köşede inverter ibaresi görmektesiniz.

inverter klima

inverter klima

İnverter klimanın farkı nedir…? inverter klimayı diğer klimalardan ayıran en büyük özelliği Az güç ile çok performans vermesidir. Yukarıda yazılı 4. şıkta yer alan Elektrik sarfiyatı diğer klimalara %45 daha tasarrufludur. Bide standart klimalara göre %35 daha az arıza verir.

Klima alırken nelere dikkat etmek gerekir

İnverter nerelerde kullanılır..! Hangi klimayı almalıyım…?

 1. Eğer iş odaklı düşünüyorsanız kesinlikle tercihinizi inverter klimadan yana yapmanız gerekir. Çünkü işletme sahipleri iş yerlerinin devamlı serin olmasını ister. Restoran, Butikler, Eczaneler, Cafeler, vb Zaten müşteri Yazın serin olmayan yerde olmak istemez. işte burada imdadımıza inverter klimalar yetişiyor.
 2. Eğer evinizde Sobanız yok ise kışın hem ısınmak yazında serinlemek için klima düşünüyorsanız  yine inverter klima tercih edebilirsiniz.
 3. Kışın Hava koşullarının çok sert geçtiği bölgelerde oturuyorsanız inverter klima tercih edebilirsiniz.

İnverter klimanın gerekmediği yerler

Klima almadan önce klimayı ne için kullanacağınız önemli. Yani yalnız soğutmada’mı..? yada Hem soğutma hemde ısıtmada’mı kullanacağınızı ayırmanız gerekir. Neden’mi eğer yalnız soğutmada kullanacaksanız ilgili modeli talep etmeniz gerekir.

Yani çok pahalı inverter  klima almak yerine yalnız soğutma için kullanılacaksa start-stop özellikli bir klima yeterli olur. Mesela yazlığınız var Klimayı sadece soğutmada kullanacaksınız

o zaman inverter yerine standart inverter olmayan bir model almanız Doğru bir seçim olacaktır. Bakırköy klima servisi yazlık bir villada takılan klimayı inceleyebilirsiniz.

Aşağıdaki arçelik marka klima inverter olmayan start-stop özellikli standart normal bir klimayı görmektesiniz.

Standart klima

Standart klima

Standart klima

inverter klima fiyatları

Hangi klimayı almalıyım ocak 2022 fiyatları

Aşağıdaki fiyatlar ocak 2022 Ait Arçelik inverter klima fiyatlarıdır.

 1. Arçelik ekolojik klima A++ inverter 9000 BTU Fiyat.: 7896,00tl
 2. Arçelik ekolojik klima A++ inverter 12000 BTU Fiyat.: 8300,00tl
 3. Arçelik ekolojik klima A++ inverter 18000 BTU Fiyat.: 11000,0tl
 4. Arçelik ekolojik klima A++ inverter 24000 BTU Fiyat.: 13000,0tl

Fiyatlarla ilgili Daha fazla Bilgiyi Arçelik servisi linkine tıklayarak öğrenebilirsiniz.

5 Puan 1 Yorum

Bir yorum

Yorum yap veya soru sor

We’re sorry you’ve had a bad experience. Before you post your review, feel free to contact us, so we can help resolve your issue.

Post Review

1
Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz.