Evime yada İş Yerine En Yakın Servis Gelsin "7-24 Acil servis"

Çiller servisi

Çiller servisi, Çiller ustası 1 Yıl servis garantisi ile öne çıkmaktadır. Buda işimize ne kadar çok önem verdiğimizi göstermektedir. Hizmet verdiğimiz markalar…:

York chiller, Carrier chiller, McQuay chiller, Trane chiller, Climaveneta chiller, Bluebox chiller, Rhoss chiller, Euro chiller, Clint chiller, Daikin chiller, Hitachi chiller,

Hanbell chiller, Reno chil, Wesper chiller, Frigotek chiller, Climax chiller, Hiross chiller, Multistack chiller markalarına Bakım,tamir,montaj işlerini özenle yapmaktadır.

Chiller seçimi…: Su soğutmalı chiller ve Hava soğutmalı chiller olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Chiller seçimi yaparken Dikkat edilmesi gereken o şehrin hava koşulları göz önüne alınarak chiller seçimi yapılır.

Kış hava şartları çok soğuk ve karlı olan şehirlerde genelde hava soğutmalı chiller seçimi yapılırken…! Güneyde sıcak iklimi olan şehirlerde su soğutmalı chiller seçimi yapılmaktadır.

Sebebi ise soğuk Karlı bölgelerde -15 ten -35-45 derece’ye kadar hava ısısı düşen şehirlerde don meydana geldiği için su soğutmalı chiller tercih etmek yanlış bir seçim olur.

Nedeni ise Su soğutmalı chillerde su donma yapmasından dolayı cihazda performans alınamamaktadır. Uygun olanı hava soğutmalı chillerdir. Çünkü Soğutucu gaz ile çalışmaktadır genelde bu gazlar 134 a, 407 404, R22 gaz olarak bilinmektedir.

chiller servisi

Su soğutmalı chiller hava soğutmalı chillere nazaran %20 ila %35 daha az enerji tüketmektedir. Su soğutmalı chiller (cop) performans kat sayısının değeri hava soğutmalı chillere göre %35-%60 daha iyidir.

Su soğutmalı chillerin ağırlıkları hava soğutmalı chillere göre %20-%45 daha hafiftir. Su soğutmalı chillerin oturum alanı hava soğutmalı chillere göre %65 daha küçüktür.

Ama su soğutmalı chillerde kule olduğu için kule alanı dahil edilmemiştir. Su soğutmalı chiller grubunun ilk yatırım maliyetleri Hava soğutmalı chillere göre %25 daha ucuzdur.

Ancak sirkülasyon pompalarının sayısı vede kule hesap edildiğinde bu rakam %20 kadar düşmektedir. Su soğutmalı chiller kapasitesi büyüdükçe fiyat ve işletme maliyeti açısından daha avantajlı hale gelmektedir.

Su soğutmalı chiller grubuna bakıldığında pek çok özellik daha avantajlı hale gelmektedir. Özellikle elektrik tüketiminin yüksek maliyetlerde olması işletmelerde ve tesislerde

1. öncelik su soğutmalı chillerde tercih edilmektedir. Genelde vidalı veya yarı hermetik kompresörden oluşmaktadır. istenildiğinde şirket bilgisayarına bağlanarak microprosesör işlemci sayesinde günlük operasyon parametreleri kolaylıkla izlenebilmektedir.

LCD ekran sayesinde alçak basın yüksek basın alarm göstergesi ile su giriş/çıkış sıcaklıkları izlenebilmektedir. Genelde bitzer kompresörleri barındıran cihazlarda

4 kapasite aralığında veya sonsuz kapasite aralığında çalıştırılarak enerji tasarrufu cop değeri garanti edilmiştir. Cihazlarda elektronik expansion çek valf,

alçak/yüksek basınç otomatikleri,  faz koruma rolesi, flow switch, gaz basınç saatleri, Yağ göstergesi, donma termostatı, filtre kurutucu özellikleri ile öne çıkmaktadır. Su soğutmalı chiller cihazlarının Teknik özelliklerini kısaca sayacak olursak…:

chiller servisi

  1. 250 kw soğutma kapasitesinden itibaren çift kompresöre sahip cihazlarımızın olası bir arızada yarı performans çalışmaya devam etmektedir.
  2. Kompresör ısınma seviyesini ölçen sensörler sayesinde kopresörün olası arıza yapması engellenmiş olur.
  3. Kondenser regülasyon vanası sayesinde cihaz kondenzasyon basıncı stabil hale getirilerek enerji tasarrufu sağlanmış oluyor.
  4. Kompresör yağı optik yağ seviye sensörü sayesinde kompresör yağı takip edilerek kompresörün ömrü uzatılmıştır.
  5. Çalışmanın durduğu zamanlarda tahliye vanası ile eşanjörün içindeki su tamamen boşaltılmış oluyor.
  6. Galvaniz çelik gövde üzerine epoksi boya uygulanmış olup dış hava şartlarında çalışmaya dayanıklı hale getirilmiştir.
Chiller servisi

Chiller servisi

Hava soğutmalı chiller hakkında Genel Bilgi…:

Kısaca ve en basit bir şekilde hava soğutmalı chilleri anlatacak olursak çalışma prensibi Klima ile aynıdır…! Yani klima nasıl soğutur..? Herkesin bildiği üzere dış ünite ve iç üniteden ibaret olan klima

dış ünitede bulunan 3 ayrı parçanın görevleri ana kompresör gazı kondansere basar kondanserde oluşan ısı fan aracılığı ile soğutulur soğumuş ve buharlaşmış gaz kılcal boru vasıtası ile evap a basılır soğumaya başlayan evap fan vasıtası ile en direkt odaya (üflenir) ve oda soğumaya başlar.

Büyük sistemlerdeki tek fark klima soğuk havanın çıktığı ağzı düşünün Büyük sistemlerde bu soğuk hava kanallar vasıtası ile soğutma yapılacak bölgelere odalara dağıtılarak soğutma elde edilir.

Tekrar ısınan hava emiş kanalı vasıtası ile tekrar evaptan geçirilerek iç mekan istenilen dereceyi bulana kadar bu işlem devam eder istenilen 25 derece ise bu dereceyi bulana kadar sirkülasyon devam eder. Herkese konforlu bir hayat sürmesi dileği ile.

1
Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz.