Evime yada İş Yerine En Yakın Servis Gelsin "7-24 Acil servis"

Kombi neden ses yapar

Kombi neden ses yapar kombiden ses gelmesi demek o parçanın yavaş yavaş ben bozuluyorum Tamirci çağırın beni değiştirsin seslerinin nidaları olur çoğu zaman..!

Ama bazende düzensiz ateşlemeden kaynaklı patlamalı yanma vardır. Bu ses kombi sadece alev alacağı vakit gümleme’li yanar. Buda baca çekişinde aşırı kir ve tıkanmadan meydana gelen sestir..!

Kombi ses yapıyor şikayetlerini sıralamak gerekirse..!

  1. Kombi peteklerde çalışırken ses yapıyor
  2. Kombi çeşmeyi açınca ses yapıyor
  3. Kombi ateşleme yaparken patlamalı yanıyor
  4. Kombi peteklerden ses geliyor
  5. Fan motorundan ses geliyor

Kombi neden ses yapar

üstteki maddeleri tek tek ele alalım

  • Kombi peteklerde çalışırken ses yapıyor

Genelde bu arıza sirkülasyon pompasından kaynaklanır. Zamanla peteklerde oluşan kir, pas, korozyon zamanla sirkülasyon motorunu bozar buda su akıtmasının yanı sıra pompa çalışırken ses yapar. Servis çağırınız

Sirkülasyon pompası

Sirkülasyon pompası

  • Kombi çeşmeyi açınca ses yapıyor

Bu arıza genelde sıcak su çeşmesini açınca ses yapar bu arıza kendi içinde 2 ye ayrılır plaka eşanjör kireçli, Sıcak su akış türbünü arızalı servis çağırınız.

  • Kombi ateşleme yaparken patlamalı yanıyor

Bu arızanın sebebi kombi bakımsız ve aynı zamanda fan veya bacada sorun var. Bu gibi arızalarda baca yerinden çıkmış’mı veya baca ağzı tıkalı’mı kontrol etmek gerekmektedir. Servis çağırınız.

  • Kombi peteklerden ses geliyor

Kombi kışın ısıtma sistemini çalıştırdığınızda veya sistem suyunu tahliye edip tekrar kalorifer sistemine su basıldığı zaman içinde hava kabarcıkları oluşur.

Buda kombi kalorifer devresinde çalışırken (Kış Konumu) Peteklerden lakırdı şeklinde ses gelir.

Yapılması gereken kombi peteklerin havasını iyice almak gerekir. Ses tekrar devam etmesi halinde servis çağırınız.

  • Fan motorundan ses geliyor

Bu ses kombi her devreye girdiğinde gerek sıcak su için gerekse kalorifer için çalıştığında, devamlı çalışan bir parça olduğundan zamanla burçları bozulup kombi çalıştığı sürece ses yapar.

Bu konuda tüketici olarak yapabileceğiniz bir şey yok fan motorunun değişmesi gerekir. Servis çağırınız.

Kombi Fan motoru

Kombi Fan motoru

Not : Bazende kombi çalışırken kapaklardan ses yapabilir bu ses montaj hatası veya kapak civatalarının gevşek olmasından kaynaklanır. Eliniz ile kombiye tokat attığınızda çoğu zaman bu ses kesilir.

Bir önceki yazıda Kombi neden su akıtır yazısını okuyup bilgi sahibi olabilirsiniz. Konu ile ilgili sorularınızı alta yorum kısmında soru sorabilir, Bilgi alabilirsiniz.

5 Puan 1 Yorum

Bir yorum

Yorum yap veya soru sor

We’re sorry you’ve had a bad experience. Before you post your review, feel free to contact us, so we can help resolve your issue.

Post Review

1
Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz.