Evime yada İş Yerine En Yakın Servis Gelsin "7-24 Acil servis"

Ortaköy kombi servisi

Ortaköy kombi servisi istanbul’un en güzel semti olan ortaköy kışın ısınmak için kombi cihazını çalıştırdığımız’da çalışmadığını..! yada çalışsa bile peteklerin ısınmadığını görürüz. 

Fakat müşterilerimizin yanlış bildiği bazı şeyler var. Örnek olarak mesela diyor’ki usta petekler ısınmıyor ama sıcak su akıyor…! ben yaz boyu sıcak suda çalıştırdım. kombi arızalı olsa kombi hiç çalışır’mı..!çalışmaz diyor. 

Yanlış..:  Kombi 2 Bölüme ayrılır (sıcak su bölümü) ve (Kalorifer bölümü) bu 2 kısım birbirinden bağımsız olarak devreye girer ve çalışır. Tabi Talep oluştuğu sürece..! Yani sıcak su bölümünde arıza meydana gelse…! kalorifer çalışır. Yada kalorifer bölümünde arıza meydana gelse Sıcak su çalışır.

Dolayısı ile sıcak su çeşmesini açtığımız zaman kombi sıcak su için devreye girecektir. Çeşmeyi kapattığımız zaman kombi durur çalışmaz. Eğer kombide ısıtma talebi mevcut ise yani derece düğmesi açık ise kombi kalorifer için devreye girecektir.

Not..: Kalorifer peteklerinin ısınması için kalorifer derecesinin açık konumda olması gerekir. Yada LCD ekran ise ekranda petek ambleminin yandığını gözlemleyiniz. Örnek olarak..:

Kalorifer derece ayarı

Ortaköy kombi servisi

Kalorifer lcd ayarı

Ortaköy kombi servisi

Ortaköy kombi servisi

Kışın kombi peteklerini ilk defa çalıştıran müşterilerimizin dikkatine eğer Kaloriferleri ilk çalıştırma esnasında kombiden aşırı bir ses gelirse hemen kombi cihazını kapatıp Ortaköy Acil Kombi servis’i Arayınız. Çünkü kombi cihazı  bakıma ihtiyacı var demektir. Uzun süre çalışmayan kombi bazı aksamları kitler ve çalışmaz.

Bu durumdan kurtulmak için kitleyen aksamlarının sökülüp tamir edilmesi yağlanması; Tamir edilemez durumda ise yenisi ile değiştirilmesi gerekmektedir. Ortaköy kombi bakım servisi sizler için kışın bekletilmektedir. Anlaşılacağı üzere bakım şarttır.

Olmazsa olmazlardan olan kombi bakımı ne derece önemli olduğu yukarıdaki yazıda belirtilmiştir. Ayrıca kombi bakımının yanı sıra kalorifer peteklerin’de en az 3 Yılda bir mutlaka ilaçla temizliği vede bakımı yapılması gerekmektedir.

Çoğu müşterilerimiz her kış yalnız kombi bakımı yaptırmakta kaloriferlere ise hiç bir şekilde bakım yaptırmamaktadır. Lakin Unutulmaması gereken bir diğer unsur ise peteklerinde mutlaka bakımının yapılması gerektiğidir.

Peki Ortaköy servisi neden peteklerin bakımını bu kadar çok önemsiyor..! Çünkü kombi boruların vede diğer çalışan aksamların içinden su geçer ve bu su devir daim etmekte olup bu işlem esnasında suyun kirli olması durumunda kombide bulunan yedek malzeme ve diğer ekipmanların tıkanmasına ve arızalanmasına sebebiyet verir.

Önemli…: Kalorifer Peteklerinin içinden geçen suyun temiz olmasının ne derece önemli olduğunu bir kaç örnekle gösterelim..!

Kalorifer peteğinin içinden çıkan kirli su

Ortaköy kombi servisi

Ortaköy kombi servisi

Dönüş vanasında bulunan filtre

Ortaköy kombi servisi

Ortaköy kombi servisi

Dönüş vanasında bulunan filtrenin tıkalı olduğu gözükmekte

Ortaköy kombi servisi

Ortaköy kombi servisi

Ortaköy kombi servisi

Fotoğraflarda görüldüğü üzere kombi içinden geçen su çok kirli, Bu kirli suyun içinde çamur, kireç, kir, pas, korozyon bulunduğundan ötürü kombide bulunan bir çok aksamın ekipmanların arızalanmasına sebebiyet vermektedir.

Bu gibi arızaların oluşmaması için mutlaka kombi ve petek bakımlarının aksatılmaması gerekmektedir.

Bizler Kombi servisi Ortaköy olarak beşiktaş bölgesine bağlı bulunan tüm semtlere servis hizmeti vermekteyiz. Firmamız 7-24 acil servis adı altında her türlü kombi arızalarının üstesinden gelecek ekip ve donanıma sahip servis araçlarımız ile Beşiktaş halkına hizmet vermekteyiz.

Ortaköy Bölgesi Kombi servisi olarak her marka ve model kombi cihazına servis hizmeti vermekteyiz. Ayrıca oda termostatı taktırmak isteyen müşterilerimize’de yardımcı olmaktayız. Piyasada oda termostatı bağlayan çok az firma var.

Nedeni ise oda termostat bağlantısı özen,ustalık isteyen prosedüre uygun bir şekilde teknik konularda yeterli uzman ekiplerce takılması gerekmektedir.

Şu zamanda yaptığı işin arkasında duran güvenilir iş yeri olan vergi veren çok az sayıda ortaköy kombi tamircisi bulunmaktadır. Dolayısı ile internet ortamında her çağırdığınız kombi tamircisini usta zannetmeyin. Çoğu kombi kullanıcısı internette en ucuza çalışan kombi tamircisini çağırmaktadır.

Tabi bu tamircinin ustalığı’da tartışılır. Siz siz olun evinize çağırdığınız kombi ustasının kurumsal bir firmadan gelip gelmediğini sorgulayınız. Kombi cihazı doğal gaz ile çalıştığı için uzman kişilerce müdahale edilmesi gerekmektedir. Bir çok defa gittiğimiz servislerde patlayan kombiler ile karşılaştık.

Nedeni ise bilinçsiz usta olmayan kişiler tarafından müdahale edilmesidir. Kombinin gerçekten arızalı olup olmadığını anlamak için kombide yapılması gereken ön kontroller vardır. Bu kontrolleri yapmak için Beşiktaş kombi servisi başlıklı Yazımızı inceleyebilirsiniz.

Servis Hizmeti verdiğimiz Kombi Markaları Aşağıda yer almaktadır servis hizmeti verdiğimiz tüm marka ve model kombi cihazına 2 Yıl yedek malzeme garantisi vermekteyiz.

 1. Ortaköy Demirdöküm kombi servisi
 2. Ortaköy Baymak kombi servisi
 3. Ortaköy Bosch kombi servisi
 4. Ortaköy Eca kombi servisi
 5. Ortaköy Ferroli kombi servisi
 6. Ortaköy Airfel kombi servisi
 7. Ortaköy Baykan kombi servisi
 8. Ortaköy protherm kombi servisi
 9. Ortaköy Auer kombi servisi
 10. Ortaköy Ariston kombi servisi
 11. Ortaköy Vaillant kombi servisi
 12. Ortaköy Arçelik kombi servisi
 13. Ortaköy Beretta kombi servisi

Ortaköy kombi servis Haritası

Ortaköy kombi servis Haritası

Ortaköy kombi servis Haritası

Bir yorum

Yorum yap veya soru sor

1
Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz.