Evime yada İş Yerine En Yakın Servis Gelsin "7-24 Acil servis"

Kombiden sıcak su gelmiyor

Kombiden sıcak su gelmiyor, Kombi sıcak su sorunu, kombi sıcak su akmıyor, kombi sıcak su arızası ile ilgili çok faydalı bilgiler yer almaktadır. Öncelikle değerli okuyucular, şunu akıldan çıkarmamak lazım ..!

Hayatta ne olursa olsun, yaşadığımız sorunlar, aksilikler, problemler, bilmeden yapılan bir hata kısacası hepsinin altında bir neden yatmaktadır. Karşımıza çıkan her sorunun bir nedeni Bir sebebi vardır.

Bu sorunların kaynağını her zaman geçmişten bu güne insanlar merak edip sebebini araştırmışlardır. Biz Türk milleti olarak Evde kullandığımız beyaz eşyalar olsun veya otoparkta duran arabamız olsun

Bir sorun, bir arıza, yapmadığı sürece tamirci yüzü görmezler ..! Nedeni ihmalkarlık’mı, Maddiyatsızlık’mı, Sorumsuzluk’mu Tartışmaya açık bir konu.

İnsan oğlunun bakıma, yıkanmaya üst başa ihtiyacı olduğu  gibi, Evimizde kullandığımız cihazların’da bakıma, tamire, temizliğe ihtiyacı vardır. Atalarımız boşuna dememiş Bakarsan bağ Bakmazsan dağ olur diye ..!

Bizler millet olarak biraz ihmalkarız galiba ..! Ben öyleyim mesela 🙂 Neyse, lafı fazla uzatmadan gelelim yaşadığımız sorunları bir,bir incelemeye ..!

Kombi sıcak su arızası..!

 1. Sensör arızalı
 2. Akış türbünü arızalı
 3. Akış şalteri arızalı
 4. 3 yollu arızalı
 5. Ana kart arızalı

Üstte yazılı bu 5 maddede sorun varsa..! Tüketici olarak yapabileceğiniz bir işlem bulunmuyor. Servis çağırınız. Ama üstte yazılı bu 5 madde haricinde bir sorun var ise çözme imkanımız olabilir.

Şimdi diyeceksiniz’ki ben üstteki bu 5 maddeden biri benim kombide olup olmadığını nereden bileceğim veya anlayacağım..! Aşağıda tüm bu sorularınızın cevabı mevcut.

Kombide ilk bakacağınız bölüm kombi devreye giriyor’mu.? yani çalışıyor’mu.? Bilindiği üzere kombi devreye hiç girmiyor ise ne kalorifer çalışır, nede sıcak su akar.

Bu konuyu bilmeyenler için aşağıda bulunan şıkları takip etmelerini rica ederim. Bilenler atlayabilir.

Kombi Sıcak su vermiyor..!

Nedenleri..;

 1. Elektrik Şalteri kapalı (Sigorta Kapalı)
 2. Kombinin suyu bitmiş
 3. Kombi yanında bulunan gaz vanası kapalı
 4. Ana gaz saati kesik, Dış kapı yanında (Ana saat) 
 5. Arıza ledi yanıyor. (Reset atınız.)
 6. Sıcak su Derecesi kapalı. (Açınız)
 7. LCD ekranlı kombide kalorifer Modu ayarlı
 8. Kombi altında bulunan şebeke suyu giriş vanası kapalı

Yukarıda bulunan şıkları nasıl takip edeceğiniz konusunda tereddüt yaşarsanız eğer Tüm bu maddeleri resimli olarak kontrol etmek için Kombi neden çalışmaz başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederim.

Kombi neden çalışmaz başlıklı yazıyı okuduktan sonra kombi devreye girmez ise Servis çağırınız. Fakat Kombi devreye girdi ve çalıştı ise o zaman sıcak su akmıyor probleminin sebeplerine bakmaya geçebiliriz.

Önemli Not..;   Kombiden sıcak su akmıyorsa.! sıcak su bölümünde arıza olup olmadığını anlamak için önce kombi cihazını kalorifer konumunda çalıştırınız.

Eğer kalorifer tarafı çalışırsa, Sadece sıcak su akmıyor’sa sıcak su bölümü arızalıdır. Her 2 Taraf çalışmıyor ise Bu Genel bir arızadır. 

Not…; Değerli Okuyucu kalorifer peteklerinin çalışması, sıcak su tarafının sağlam olacağı, çalışacağı, anlamını taşımaz. Kombi 2 Bölümden oluşmaktadır.

Bir tarafı arızalı iken diğer tarafı çalışır. Yani sıcak su çalışırken, kalorifer tarafı arızalı olabilir. Yada kalorifer çalışırken, sıcak suda arıza olabilir.

Ama her 2 Tarafta çalışmıyorsa.! o zaman Bu genel bir arızadır. Nedeni servis kontrolü sonucunda belli olur. Şimdi gelelim Tüketicinin yanlış kullanımdan doğan sıcak su sorunlarını çözmeye, bunlar nelerdir?

Kombi suyu ısıtmıyor..!

 1. Derecenin yüksek ayarda olması
 2. Derecenin düşük düzeyde olması
 3. Sıcak su çeşmesini sonuna kadar açmak
 4. Mutfaktan sıcak su akıyor, Banyodan akmıyor

Bu gibi hatalardan kaynaklanan sıcak su şikayetleri şunlardır.!

 1. Banyodan akan su bir ısınıp bir soğuyor (dalgalı akıyor.)
 2. Banyodaki Musluktan su az sıcak akıyor
 3. Banyodan sıcak su ılık akıyor.!
 4. Mutfaktan sıcak su akıyor, Banyodan akmıyor

Kombiden sıcak su gelmiyor

Madde.1. Banyodan akan su bir ısınıp bir soğuyor  Çözüm …; Banyo yaparken yapılan en büyük hatalardan bir tanesi duştan akan suyun çok sıcak akmasından dolayı suyu soğuk suyla ılıştırma yöntemine gitmek, bu yanlış bir kullanım şeklidir.

Banyo yapmadan önce, sıcak suyu mutfaktaki çeşmeden açıp ayarlayınız ..! su elinizi yakıyor ise kombiden dereceyi kısınız, Akan sıcak su elinizin tahammül edeceği sıcaklıkta olması gerekmektedir.

Sıcak su ayarını Neden mutfaktaki çeşmeden yapılması gerekiyor diye soracak olursanız..! Hemen cevaplayalım.; Diyelim’ki Kombi sıcak su derece ayarı yüksek dereceye ayarlanmış.!

Sizde Soyunup banyoya girdiniz su kaynar akıyor.! Dereceyi kısmak için Ne yapacağız..! Havlu takıp kombinin olduğu yere havluyla’mı gideceğiz, hele kombi balkonda ise, çıplak’mı çıkalım 🙂

Kombiden sıcak su gelmiyor

Kombiden sıcak su gelmiyor

Burada neyi öğrenmiş olduk banyoya girmeden önce, dereceyi ayarlanması gerektiğini. Birde Sıcak suyu soğuk su ile ılıştırma yapmayacağımızı anladık.

Neden ılıştırma yapmayalım diye soran olursa sebebi şu..; Soğuk su sıcak su tazyikinin önüne geçeceği için kombi sıcak su çeşmesinin kapandığını algılayacak ve ateşlemeyi durduracaktır.

Siz, su soğuk akmaya başlayınca bu defa çeşmeyi sıcak tarafa çevirmeye başladığınızda kombi çeşmenin açıldığını algılayıp tekrar suyun ısınması için çalışmaya başlayacaktır.

Uyarı …;  Banyo yaparken Yapılan En Büyük hatalardan Bir tanesi çok sıcak Akan suyu soğuk su ile ılıştırma yöntemine Gitmek . Bu yanlış bir kullanım şeklidir. Eğer su tahammül edemeyeceğiniz sıcaklıkta akıyorsa (dereceyi kısınız)

Soğuk suyla ılıştırma yapmanın dışında Normal yıkanırken yani su sıcak akarken birden bire soğuması ve bir süre bekledikten sonra tekrar sıcak akmaya başlaması kısır döngü şeklinde devam ediyorsa..! o zaman sensör veya akış türbünü arızalı olabilir.  7-24 Acil servis ile iletişime geçiniz.

Madde.2. Banyodaki musluktan su az sıcak akıyor..; Sebebi..; Sıcak su ayarı düşük olduğundan su yeteri kadar ısınmaz..! Çözüm..; Derece ayarını yükseltiniz..! Uygun derece ayarı (40-45 derecedir.)

Madde.3.  Banyodan sıcak su ılık akıyor..; Sebebi..; Kışın Sıcak su çeşmesini sonuna kadar açmak, yanlıştır..!  Çözüm..; Bu sorunu yaşamamak için su debisini kısınız ..! (Çeşmeyi kısınız) göreceksiniz su sıcak akmaya başlayacaktır. Yada servis çağırıp alev boyu ayarı yapılabilir..!

Yaygın hataların başında, kışın şebeke suyunun donma derecesine yakın olması ve siz banyo yaparken çeşmeyi sonuna kadar açmanız. Burada su debisini (Çeşmeyi) kısmanız gerekmektedir. Aksi taktirde banyo konforunuz etkilenir.

Genel olarak bu sıkıntı suyun donma derecesine yakın, çok soğuk havalarda meydana gelir. Sebebi ise donmaya yakın şebeke suyunu kombi içinde dolaşımını ısınmadan tamamlamasıdır, 

Yani, su ısınması için gerekli zamanın oluşmaması, nedeni ile su ısınmaz, ve ılık akar.

Madde.4. Mutfaktan sıcak su akıyor, Banyodan akmıyor ..! Böyle bir sorun ile karşılaşırsanız bilin’ki kombide hiç bir arıza yok, Kombi’niz sağlam.

Veya her hangi bir çeşmeden sıcak su akıyor ve başka çeşmeden sıcak su akmıyor ise Bu problemin başlıca belirgin 2 Nedeni vardır.

Birincisi su tazyiki yetersiz yani su iplik gibi akıyor ise sıcak su gelmez. ikinci sebebi ise çeşme bataryasından kaynaklanır.

Su iplik gibi akıyor Çözüm..;  Öncelikle çeşme ağzında bulunan filtreyi temizleyiniz. Tabi diğer çeşmelerden su güldür güldür akıyor ise, banyo çeşmesinde bulunan filtrenin tıkalı olduğu anlaşılır.

Yada tesisat ile ilgili bir sorun vardır siz filtreyi temizlemenize rağmen su tazyikli akmaz ise o zaman su tesisatçısı çağırmanız gerekmektedir.

İkinci sebebi ise çeşme bataryasından  Çözüm..; Çin malı olan bu sıcak su bataryaları içerisinde bulunan diskin bozulması sebebi ile, sıcak su akmaz. Su tesisatçısı çağırınız.

Sadece banyoya sıcak su gelmiyor arızasını sanırım çözdük. Çözdük dimi.?

Musluktan sıcak su akmıyor..!

Tüketicinin Yaşadığı Diğer Sorunlar..!

 1. Eca kombi sıcak suyu açınca ötme sesi geliyor
 2. Sıcak suyu açınca kombi altından su geldi
 3. Sıcak suyu açınca petekler ısınıyor
 4. Petekleri açınca sıcak su geliyor
 5. Sıcak su kirli akıyor
 6. Çeşmeden Sıcak su iplik gibi akıyor

Kombiden sıcak su gelmiyor

Kombi sıcak su sorunu

Madde.1.   Eca kombi sıcak suyu açınca ötme sesi geliyor ..! Bu arızanın anlamı sıcak su türbün arızalı servis çağırınız.

Madde.2.  Sıcak suyu açınca kombi altından su geldi Başlıca bir kaç nedeni vardır..! Genleşme tankı arızalı, Sirkülasyon pompası arızalı,

3 yollu arızalı, Ana eşanjör veya plaka eşanjör kireçli veya tıkalı. servis çağırınız

Madde.3.  Sıcak suyu açınca petekler Isınıyor  Bu arızanın sebebi 3 yollu vana arızalı . Servis çağırınız.

Madde.4.  Petekleri açınca sıcak su geliyor ..! Bu arızanın sebebi 3 Yollu vana arızalı servis çağırınız.

Madde.5.  Sıcak su kirli akıyor ..! Bu arızanın sebebi 3 yollu vana arızalı . Servis çağırınız.

Madde.6.  Çeşmeden Sıcak su iplik gibi akıyor..! Bu arızanın sebebi Eşanjör kireçli, Akış türbünü kireçli, Kombi su giriş filtresi kireçli.! Servis çağırınız.

Tabi bu arızalar standart arızalardır. Başka bir sebepten olma olasılığı vardır. Sağlıklı bilgiyi 7-24 acil servis ustaları verecektir.

Hizmet verdiğimiz Kombi Markaları

 1. Ariston kombi sıcak su gelmiyor
 2. Alarko kombi sıcak su gelmiyor
 3. Airfel kombi sıcak su akmıyor
 4. Arçelik kombi sıcak su gelmiyor
 5. Auer kombi sıcak su gelmiyor
 6. Baymak kombi sıcak su gelmiyor
 7. Bosch kombi sıcak su gelmiyor
 8. Buderus kombi sıcak su akmıyor
 9. Baykan kombi sıcak su gelmiyor
 10. Beko kombi sıcak su gelmiyor
 11. Beretta kombi sıcak su gelmiyor
 12. Demirdöküm kombi sıcak su arızası
 13. Eca kombi sıcak su akmıyor
 14. Ferroli kombi sıcak su akmıyor
 15. Protherm kombi sıcak su gelmiyor
 16. Vaillant kombi sıcak su gelmiyor
 17. Vestel kombi sıcak su gelmiyor
 18. Warmhaus kombi sıcak su gelmiyor

Kombi Sıcak su arıza kodları..; 

Airfel C20 arıza kodu..; Kombide sıcak su problemi olduğunu gösterir. Sensör De arıza mevcut.

Airfel Family Cond Yoğuşmalı 60 Arıza Kodu : Sıcak Su Sensörünün Arızalı Olduğunu Belirten Arıza Kodudur. Kullanıcı Sıcak Su İsteğini Karşılamayabilir. Servis Çağrılması Gereken Bir Durumdur.

Baymak baxi luna E06 Arıza Kodu : Kombi Sıcak Su Sensörün Arızalı Olduğunu Gösteren Koddur. Bu Esnada Kullanıcı Sıcak Su Alamaz. Veya Sıcak Su Bir Süre Akar Bir Süre Akmaz.

Alarko trendy F2 + İng Anahtarı Arıza Kodu : Kombide Sıcak Su arızası, Gösteren Parçalarda Biri Olan Ntc Sensör Arıza Meydana Gelmiş.

Baymak Brötje E50 Arıza Kodu : Star Kombide Sıcak Su Sensöründe Sorun Olduğunda Kombide E50 Uyarı Kodu Belirir.

Demirdöküm atron F2 Arıza Kodu : Sıcak Su Ntc Sinde Sorun Olduğunu Belirten Uyarı Kodudur.

Demirdöküm isofast F07 Arıza Kodu : Kombinin Sıcak Su Devresi İçin Çalışan Sen Söründe Sorun Olduğunu Belirten Hata Kodudur.

Eca proteus plus blue F2 arıza kodu..; Sıcak Su Ntc Sinde Sorun Olduğunu Belirten Uyarı Kodudur.

Eca confeo/calora t5 Arıza Kodu: Kombinin Sıcak Su Devresi İçin Çalışan Sensörde Sorun Olduğunu Belirten Hata Kodudur.

immergas eolo 05 Arıza Kodu: Cihazdan Sıcak Su Gelmesin De Etmen Olan Parçalardan Ntc Sensörün De Arıza Oluştuğunu Gösteren Koddur.

Protherm leopart F4 Arıza Kodu : Sıcak Suyun Akmasında Etmen Olan Parçalardan Biri Olan Sensör De Arıza Meydana Geldiğini Belirten Koddur.

Vaillant atmotec F13 Arıza Kodu : Atmotec Kombide F13 Arıza Kodu Ntc Sensöründe Sorun, olduğu anlamını taşır.

Baymak Wolf yoğuşmalı 14 Boyler sensörü arızası ..: Sıcak su boyler sensörü ya da kablosu arızalı, Boyler sensörünü kontrol edin.

Demirdöküm kombi F2 sıcak su arızası..; Demirdöküm kombi sıcak su vermiyor ise olası arızalar şunlardır..; Sensör arızalı, Akış türbünü arızalı, 3 yollu arızalı, kart arızalı. Servis çağırınız.

Eca kombi F2 sıcak su arızası..; Eca kombi sıcak su türbün arızalı, bazen sıcak suyu açınca ötme sesi gelir, sensör arızalı, 3 yollu arızalı, elektronik kart arızalı. Servis çağırınız.

Umarım yazımız Aydınlatıcı olmuştur. Konu ile ilgili soru, ve görüşlerinizi bekliyoruz. Bizlere Aşağıda bulunan yorum kısmında soru sorabilirsiniz.

Bir sonraki yazıda Kombi neden su akıtır başlıklı yazıyı okuyup bilgi sahibi olabilirsiniz.

4 Puan 1 Yorum

8 Yorum

Yorum yap veya soru sor

We’re sorry you’ve had a bad experience. Before you post your review, feel free to contact us, so we can help resolve your issue.

Post Review

1
Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz.