Evime yada İş Yerine En Yakın Servis Gelsin "7-24 Acil servis"

Kombiden sıcak su gelmiyor

Kombiden sıcak su gelmiyor, Kombi sıcak su sorunu, kombi sıcak su akmıyor, kombi sıcak su arızası ile ilgili çok faydalı bilgiler yer almaktadır. Öncelikle değerli okuyucular, şunu akıldan çıkarmamak lazım ..!

Hayatta ne olursa olsun, yaşadığımız sorunlar, aksilikler, problemler, bilmeden yapılan bir hata kısacası hepsinin altında bir neden yatmaktadır. Karşımıza çıkan her sorunun bir nedeni Bir sebebi vardır.

Bu sorunların kaynağını her zaman geçmişten bu güne insanlar merak edip sebebini araştırmışlardır. Biz Türk milleti olarak Evde kullandığımız beyaz eşyalar olsun veya otoparkta duran arabamız olsun

Bir sorun, bir arıza, yapmadığı sürece tamirci yüzü görmezler ..! Nedeni ihmalkarlık’mı, Maddiyatsızlık’mı, Sorumsuzluk’mu Tartışmaya açık bir konu.

İnsan oğlunun bakıma, yıkanmaya üst başa ihtiyacı olduğu  gibi, Evimizde kullandığımız cihazların’da bakıma, tamire, temizliğe ihtiyacı vardır. Atalarımız boşuna dememiş Bakarsan bağ Bakmazsan dağ olur diye ..!

Bizler millet olarak biraz ihmalkarız galiba ..! Ben öyleyim mesela 🙂 Neyse, lafı fazla uzatmadan gelelim yaşadığımız sorunları bir,bir incelemeye ..!

Kombi sıcak su arızası..!

 1. Sensör arızalı
 2. Akış türbünü arızalı
 3. Akış şalteri arızalı
 4. 3 yollu arızalı
 5. Ana kart arızalı

Üstte yazılı bu 5 maddede sorun varsa..! Tüketici olarak yapabileceğiniz bir işlem bulunmuyor. Servis çağırınız. Ama üstte yazılı bu 5 madde haricinde bir sorun var ise çözme imkanımız olabilir.

Kombi Sıcak su vermiyor..!

Nedenleri..;

 1. Elektrik Şalteri kapalı (Sigorta Kapalı)
 2. Kombinin suyu bitmiş
 3. Kombi yanında bulunan gaz vanası kapalı
 4. Ana gaz saati kesik, Dış kapı yanında (Ana saat) 
 5. Arıza ledi yanıyor. (Reset atınız.)
 6. Sıcak su Derecesi kapalı. (Açınız)
 7. LCD ekranlı kombide kalorifer Modu ayarlı
 8. Kombi altında bulunan şebeke giriş vanası kapalı

Tüm bu maddeler kontrol etmek için Kombi neden çalışmaz başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederim. Bu yazıyı okuduktan sonra herhangi bir sonuç alamazsanız servis çağırınız.

Önemli..;   Kombiden sıcak su akmıyorsa ..! sıcak su bölümünde arıza olup olmadığını anlamak için önce kombi cihazını kalorifer konumunda çalıştırınız.

Eğer kalorifer tarafı çalışırsa, Sadece sıcak su akmıyor’sa sıcak su bölümü arızalıdır. Her 2 Taraf çalışmıyor ise Bu Genel bir arızadır. 

Not…; Değerli Okuyucu kalorifer peteklerinin çalışması, sıcak su tarafının sağlam olacağı, çalışacağı, anlamını taşımamaktadır. Kombi 2 Bölümden oluşmaktadır.

Bir tarafı arızalı iken diğer tarafı çalışır. Yani sıcak su çalışırken, kalorifer tarafı arızalı olabilir. Yada kalorifer çalışırken, sıcak suda arıza olabilir.

Ama her 2 Tarafta çalışmıyorsa.! o zaman Bu genel bir arızadır. Nedeni servis kontrolü sonucunda belli olur. Şimdi gelelim Tüketicinin yanlış kullanımdan doğan sıcak su sorunlarını çözmeye, bunlar nelerdir?

Kombi suyu ısıtmıyor..!

 1. Derecenin yüksek ayarda olması
 2. Derecenin düşük düzeyde olması
 3. Sıcak su çeşmesini sonuna kadar açmak

Bu gibi hatalardan kaynaklanan sıcak su şikayetleri şunlardır.!

 1. Banyodan akan su bir ısınıp bir soğuyor (dalgalı akıyor.)
 2. Banyodaki Musluktan su az sıcak akıyor
 3. Banyodan sıcak su ılık akıyor.!

Madde.1. Banyodan akan su bir ısınıp bir soğuyor  Çözüm …; Banyo yapmadan önce, sıcak suyu mutfaktaki çeşmeden açıp ayarlayınız ..! Neden mutfaktaki çeşme diye soracak olursanız..!

Kombiden sıcak su gelmiyor

Kombiden sıcak su gelmiyor

Derecenin yüksek ayarda, olması banyoya girdiniz, sıcak su kaynar akıyor ..! Dereceyi kısmak için Ne yapacağız, Havlu takıp kombinin olduğu yere havluyla’mı gideceğiz, hele kombi balkonda ise, çıplak’mı çıkalım 🙂

Bunun için sıcak su derece ayarını, banyoya girmeden önce, ayarlanması gerekmektedir. Mutfakta bulunan Çeşmeyi açıp sıcak su gelmesini bekleyiniz ..!

Elinizi çeşme altına koyunuz, Eğer su çok sıcak akıyorsa dereceyi kısınız. Yani su sıcaklığı elinizin tahammül ettiği derecede ayarlayınız.

Uyarı …;  Banyo yaparken Yapılan En Büyük hatalardan Bir tanesi çok sıcak Akan suyu soğuk su ile ılıştırma yöntemine Gitmek . Bu yanlış bir kullanım şeklidir. Eğer su tahammül edemeyeceğiniz sıcaklıkta akıyorsa (dereceyi kısınız)

Madde.2. Banyodaki musluktan su az sıcak akıyor..; Sebebi..; Sıcak su ayarı düşük olduğundan su yeteri kadar ısınmaz..! Çözüm..; Derece ayarını yükseltiniz..! Uygun derece ayarı (40-45 derecedir.)

Madde.3.  Banyodan sıcak su ılık akıyor..; Sebebi..; Kışın Sıcak su çeşmesini sonuna kadar açmak, yanlıştır..!  Çözüm..; Bu sorunu yaşamamak için su debisini kısınız ..! (Çeşmeyi kısınız) göreceksiniz su sıcak akmaya başlayacaktır. Yada servis çağırıp alev boyu ayarı yapılabilir..!

Yaygın hataların başında, kışın şebeke suyunun donma derecesine yakın olması ve banyodan su debisini yüksek açmanız..! (Çeşmeyi) banyo konforunu etkiler.

Bunun sebebi, donmaya yakın şebeke suyunu kombi içinde dolaşımını ısınmadan tamamlamasıdır, Yani, su ısınması için gerekli zamanın oluşmaması, nedeni ile su ısınmaz, ve ılık gelir.

Bu maddeyi çözdük sanırım.

 1. Banyodan akan su bir ısınıp bir soğuyor (dalgalı akıyor.)
 2. Banyodaki Musluktan Sıcak su az akıyor
 3. Banyodan sıcak su ılık akıyor.!

Bir diğer sorunlardan bir tanesi mutfakta sıcak su akıyor banyodan akmıyor ..! Bu problemin nedeni banyo bataryasından kaynaklanır.

Çözüm …; Eğer mutfaktan sıcak su geliyor, ama, banyodan gelmiyorsa sebebi bataryadır. Çünkü ucuz ve çin malı olan bu sıcak su bataryaları içerisinde bulunan diskin bozulması sebebi ile, sıcak su akmaz.

Sadece banyoya sıcak su gelmiyor..;

Muhtemel sebepleri..; Banyoya sıcak su gelmiyor ise, Bararya arızalı, Batarya Filtresi tıkalı, su debisi düşük, su tazyik’i hiç yok..!

Oluşan şikayetler..!

 1. Sıcak su çok geç geliyor
 2. Musluktan sıcak su gelmiyor
 3. Kombi sıcak su az akıyor
 4. Banyodan sıcak su hiç gelmiyor

Çözüm ..:  Banyoda bulunan bataryayı değiştiriniz (Diskli Modeller için)

Musluktan sıcak su akmıyor..!

Tüketicinin Yaşadığı Başka Sorunlar..!

 1. Eca kombi sıcak suyu açınca ötme sesi geliyor
 2. Sıcak suyu açınca kombi altından su geldi
 3. Sıcak suyu açınca petekler ısınıyor
 4. Petekleri açınca sıcak su geliyor
 5. Sıcak su kirli akıyor

Kombiden sıcak su gelmiyor

Madde.1.   Eca kombi sıcak suyu açınca ötme sesi geliyor ..! Bu arızanın anlamı sıcak su türbün arızalı servis çağırınız.

Madde.2.  Sıcak suyu açınca kombi altından su geldi Bu arızalar genel olarak sirkülasyon motoru arızasıdır. servis çağırınız

Madde.3.  Sıcak suyu açınca petekler Isınıyor  Bu arızanın sebebi 3 yollu vana arızalı . Servis çağırınız.

Madde.4.  Petekleri açınca sıcak su geliyor ..! Bu arızanın sebebi 3 Yollu vana arızalı servis çağırınız.

Madde.5.  Sıcak su kirli akıyor ..! Bu arızanın sebebi 3 yollu vana arızalı . Servis çağırınız.

Tabi bu arızalar standart arızalardır. Başka bir sebepten olma olasılığı vardır. Sağlıklı  bilgiyi 7-24 acil servis ustaları verecektir.

Hizmet verdiğimiz Kombi Markaları

 1. Ariston kombi sıcak su gelmiyor
 2. Alarko kombi sıcak su gelmiyor
 3. Airfel kombi sıcak su akmıyor
 4. Arçelik kombi sıcak su gelmiyor
 5. Auer kombi sıcak su gelmiyor
 6. Baymak kombi sıcak su gelmiyor
 7. Bosch kombi sıcak su gelmiyor
 8. Buderus kombi sıcak su akmıyor
 9. Baykan kombi sıcak su gelmiyor
 10. Beko kombi sıcak su gelmiyor
 11. Beretta kombi sıcak su gelmiyor
 12. Demirdöküm kombi sıcak su arızası
 13. Eca kombi sıcak su akmıyor
 14. Ferroli kombi sıcak su akmıyor
 15. Protherm kombi sıcak su gelmiyor
 16. Vaillant kombi sıcak su gelmiyor
 17. Vestel kombi sıcak su gelmiyor
 18. Warmhaus kombi sıcak su gelmiyor

Kombi Sıcak su arıza kodları..; 

Airfel C20 arıza kodu..; Kombide sıcak su problemi olduğunu gösterir. Sensör De arıza mevcut.

Airfel Family Cond Yoğuşmalı 60 Arıza Kodu : Sıcak Su Sensörünün Arızalı Olduğunu Belirten Arıza Kodudur. Kullanıcı Sıcak Su İsteğini Karşılamayabilir. Servis Çağrılması Gereken Bir Durumdur.

Baymak baxi luna E06 Arıza Kodu : Kombi Sıcak Su Sensörün Arızalı Olduğunu Gösteren Koddur. Bu Esnada Kullanıcı Sıcak Su Alamaz. Veya Sıcak Su Bir Süre Akar Bir Süre Akmaz.

Alarko trendy F2 + İng Anahtarı Arıza Kodu : Kombide Sıcak Su arızası, Gösteren Parçalarda Biri Olan Ntc Sensör Arıza Meydana Gelmiş.

Baymak Brötje E50 Arıza Kodu : Star Kombide Sıcak Su Sensöründe Sorun Olduğunda Kombide E50 Uyarı Kodu Belirir.

Demirdöküm atron F2 Arıza Kodu : Sıcak Su Ntc Sinde Sorun Olduğunu Belirten Uyarı Kodudur.

Demirdöküm isofast F07 Arıza Kodu : Kombinin Sıcak Su Devresi İçin Çalışan Sen Söründe Sorun Olduğunu Belirten Hata Kodudur.

Eca proteus plus blue F2 arıza kodu..; Sıcak Su Ntc Sinde Sorun Olduğunu Belirten Uyarı Kodudur.

Eca confeo/calora t5 Arıza Kodu: Kombinin Sıcak Su Devresi İçin Çalışan Sensörde Sorun Olduğunu Belirten Hata Kodudur.

immergas eolo 05 Arıza Kodu: Cihazdan Sıcak Su Gelmesin De Etmen Olan Parçalardan Ntc Sensörün De Arıza Oluştuğunu Gösteren Koddur.

Protherm leopart F4 Arıza Kodu : Sıcak Suyun Akmasında Etmen Olan Parçalardan Biri Olan Sensör De Arıza Meydana Geldiğini Belirten Koddur.

Vaillant atmotec F13 Arıza Kodu : Atmotec Kombide F13 Arıza Kodu Ntc Sensöründe Sorun, olduğu anlamını taşır.

Baymak Wolf yoğuşmalı 14 Boyler sensörü arızası ..: Sıcak su boyler sensörü ya da kablosu arızalı, Boyler sensörünü kontrol edin.

Demirdöküm kombi F2 sıcak su arızası..; Demirdöküm kombi sıcak su vermiyor ise olası arızalar şunlardır..; Sensör arızalı, Akış türbünü arızalı, 3 yollu arızalı, kart arızalı. Servis çağırınız.

Eca kombi F2 sıcak su arızası..; Eca kombi sıcak su türbün arızalı, bazen sıcak suyu açınca ötme sesi gelir, sensör arızalı, 3 yollu arızalı, elektronik kart arızalı. Servis çağırınız.

Umarım yazımız Aydınlatıcı olmuştur. Konu ile ilgili soru, ve görüşlerinizi bekliyoruz. Bizlere Aşağıda bulunan yorum kısmında soru sorabilirsiniz.

Oy Vermeyi Unutmayınız
Oy sayısı: Puan:

Soru-Cevap