Evime yada İş Yerine En Yakın Servis Gelsin "7-24 Acil servis"

Florya klima servisi

Florya klima servisi Florya klima tamiri, florya klima bakımı, florya klima montajı, florya klima demontajı, Hizmeti veren firmamız Cennet mahallesinde bulunmaktadır.

Acil florya klima servis hizmeti verdiğimiz semtler şunlardır..;

 • Şenlikköy klima servisi,
 • Basınköy klima servisi,
 • Yeşilyurt klima servisi,
 • Yeşilköy klima servisi,

Bölgelerine klima servis hizmeti vermekteyiz. Florya klima tamircisi tamirini yaptığı her model klimaya (2) Yıl servis Garantisi vermektedir.

Florya klima servisi Tüm klima modellerine servis hizmeti vermektedir. Hizmet verdiğimiz klima modelleri ise şunlardır..:

 • Salon tipi klimalar,
 • Siplit tipi klimalar,
 • Duvar tipi klimalar,
 • Kaset tipi klimalar,
 • Paket tipi klimalar,
 • Multi sistem inverter klimalar,

Florya klima servisi

Klima bakımını her yıl minimum bir defa maksimum iki defa yaptırmanız gerekmektedir. Yaza girmeden ilkbahar mevsiminde vede Kışa girmeden sonbahar mevsimlerinde mutlaka yaptırmanız gerekmektedir.

Klima bakımı çok önem arz etmektedir. Çünkü klimanızın sağlığı bakıma dayanmaktadır. Bakımlı bir klimanın ömrü çok uzun olur. Bakımı yapılmayan klima düzensiz çalışabileceği gibi elektrik sarfiyatı’da artmaktadır.

Ayrıca soğutma performansı’da etkilemektedir. Gereken koşullarda çalışmayan klima zamanında termostat yapamadığından ötürü çalışma süresi uzamaktadır.

Klimanızın sağlıklı bir şekilde her yıl çalışabilmesi için gereken kontrollerin mutlaka yapılması gerekmektedir. Klima bakımı kontrollerinde yapılabilecek işlemler şunlardır.

a) Gaz kontrolü: FR 22, 410, 407, gazı eksikse mutlaka gaz şarjı yapılması gerekmektedir.

b) İç ünite Peteği: (evoparatör) Kontrolü tıkalı olması halinde soğutma performansı %50 etkilenmektedir.

c) Dış ünite Peteği: (kondanser) genelde dış ortamda kaldığı için yaz kış hava şartları toz, yağmur, çatıdan akan çamur, kuşların yuva yapması gibi durumlara maruz kaldığı için

Bu peteğinde tıkalı olması halinde ısıtmada vede soğutmada ciddi performans kayıpları meydana gelmektedir.

d) İç ünitenin su akıtması: Genelde klima iç üniteden su akıtmasının sebebi drenaj hortumunun tıkalı olmasından kaynaklanmaktadır.

Bu tıkanıklık genelde klimanın bakımının zamanında yapılmadığından meydana gelebilmektedir. Klima bakımının önemi bu denli büyük vede önemlidir. Onun için klimanızın bakımını her yıl mutlaka yaptırınız.

Ayrıca klima suluğun’da biriken su bir çok hastalığa’da davetiye çıkarmaktadır. Klima iç ünitesinde oluşan bakteriler insan sağlığını ciddi bir şekilde etkilemektedir.

Konu ile ilgili ayrıntılı bilgiyi Klima bakteri üretir’mi başlıklı yazıda okuyup bilgi sahibi olabilirsiniz.

Florya klima ustası

Acil florya klima servisi

Acil florya klima servisi

Siz değerli tüketicilere nacizane tavsiyesi Klima servisi çağırmadan önce klimanızın arızalı olduğuna emin olmanız gerekmektedir. Sık karşılaştığımız kullanıcı hatalarından bir kaçını sıralamak gerekirse

a) Kumanda ayarı: Yaz modunda Klimayı soğutma moduna ayarlamak için mode tuşuna basınız çıkan sembolde Kar sembolü veya cool yazısına ayarlamanız gerekmektedir. Derece ayarı 23-24 derece genelde iyidir. Ayarlamanız gerekmektedir.

b) Kış modu: Mode tuşuna basınız çıkan sembolde güneş sembolü veya heat yazısına ayarlamanız gerekmektedir. Derece ayarını’da 30 derece ayarlamanız gerekmektedir. Oda yeteri kadar ısındıktan sonra derece ayarını biraz düşürebilirsiniz.

Klima kumanda ayarlamasını bilmiyorsanız ilgili markanın pdf dosyasını Klima kumanda ayarları başlıkla yazıda Telefonunuza indirip bilgi sahibi olabilirsiniz.

c) Şartel: (sigorta) Kapalı olabilir..! yanlışlıkla çocuk varsa çocuklar veya temizlikçi evi temizlerken bilinçli veya bilinçsiz kapatılabiliyor. Bu durumda servis çağırmadan önce sigortanızı’da kontrol etmeniz gerekmektedir.

Florya klima montajı, De’montajı

Evden eve taşınacağınız zaman veya bir odadan diğer bir odaya aktarma yapacağınız zaman veye iş yeri değişikliği nedeni ile klimanızı yeni iş yerine veya eve taktıracağınız zaman çok dikkatli olmanız gerekmektedir.

Klima montajı yapılacak klimanın 12.000 btü vede üstü klimanın mutlaka bakır borusunun değişmesi gerekmektedir.

Bu boru sökme esnasında mecburen kırıldığından ötürü mecburen diyorum çünkü gazdan dolayı sertleşmiş boruyu işlemeniz şekil vermeniz imkansız olacağından ötürü bakır borunun mutlaka değişmesi gerekmektedir.

Değişimi yapılmayan bakır borunun gerek soğutmayı gerekse ısıtmayı etkileyeceğinden ötürü aynı zamanda da kompresör’de sıkışma (zorlanma)

Meydana gelebileceğinden ötürü klimanızın ömrünü ciddi bir şekilde kısaltmaktadır. Bu gibi sorunlarla karşılaşmamanız açısından Klimanızı Usta sertifikalı klimacı’ya yaptırmanız gerekmektedir.

florya klima servisi

Florya klima servisi

Florya bölgesi klima servisi

Hizmet verdiği klima markaları şunlardır..:

 1. Florya Arçelik klima servisi 
 2. Florya Vestel klima servisi 
 3. Florya Demirdöküm klima servisi 
 4. Florya Baymak klima servisi 
 5. Florya General klima servisi 
 6. Florya LG klima servisi 
 7. Florya Alarko klima servisi 
 8. Florya Fujitsu klima servisi 
 9. Florya Mitsubishi klima servisi 
 10. Florya Bosch klima servisi 
 11. Florya Sharp klima servisi
 12. Florya Sigma klima servisi 
 13. Florya Panasonic klima servisi 
 14. Florya Airfel klima servisi 
 15. Florya Beko klima servisi 
 16. Florya Carrier klima servisi 
 17. Florya Midea klima servisi 

Klima ile ilgili yaşayabileceğiniz bazı klima arızaları ile ilgili bilgi almak isterseniz aşağıda ilgili linke tıklayıp bilgi sahibi  alabilirsiniz.

Not: Firmamız küçükçekmece cennet mahallesindedir. Arızalı klimanıza en geç 1 saat içinde müdahale edebiliriz.

Tam donanımlı aracımız ile arızalı klimayı yerinden sökmeden tüm arızalarını yerinde tamir vede bakımını yapmaktayız.

Klima neden soğutmaz, Klima neden ısıtmaz, Klima neden su akıtır, Klima neden ses yapar…

5 Puan 1 Yorum

Bir yorum

Yorum yap veya soru sor

We’re sorry you’ve had a bad experience. Before you post your review, feel free to contact us, so we can help resolve your issue.

Post Review

1
Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz.