Evime yada iş yerine en yakın servis nerede diye düşünmenize gerek kalmadı..! Arayın Size En Yakın servis Gelsin.

Ortaköy klima servisi

Ortaköy klima servisi Tüm klima tamir servis hizmetlerimiz (2) Yıl Garantilidir. Her türlü klima arızalarını uzman ekibimiz tarafından garantili bir şekilde tamirini, bakımını, montajını, yapmaktadır.Tüm marka ve modellere servis hizmeti vermekteyiz. Klimanızın sağlıklı çalışabilmesi için yılda en az (2) defa bakımını yaptırmanız gerekmektedir.

  Servis Hizmetlerimiz

 1. Ortaköy klima tamiri
 2. Ortaköy klima bakımı
 3. Ortaköy klima montajı
 4. Ortaköy klima de montajı
Ortaköy klima servisi

Ortaköy klima servisi

    Klimanızın markası nedir..?

 1. Ortaköy Arçelik klima servisi 
 2. Ortaköy Vestel klima servisi 
 3. Ortaköy Demirdöküm klima servisi 
 4. Ortaköy Baymak klima servisi 
 5. Ortaköy General klima servisi 
 6. Ortaköy LG klima servisi 
 7. Ortaköy Alarko klima servisi 
 8. Ortaköy Fujitsu klima servisi 
 9. Ortaköy Mitsubishi klima servisi 
 10. Ortaköy Bosch klima servisi 
 11. Ortaköy Sharp klima servisi 
 12. Ortaköy Sigma klima servisi 
 13. Ortaköy Panasonic klima servisi 
 14. Ortaköy Airfel klima servisi 
 15. Ortaköy Beko klima servisi 
 16. Ortaköy Carrier klima servisi 
 17. Ortaköy Midea klima servisi 
 18. Ortaköy Alarko klima servisi 

Ortaköy Klima servisi Faydalı Bilgiler

Ortaköy klima servisi Bilindiği üzere Deniz kıyılarında ikamet eden oturan değerli müşterilerimiz Boğaz Kıyı kesimleri çok nemli olduğundan ötürü Klimalar nemden bir hayli etkilenmekte vede çabucak pas tutmaktadır. Ayrıca dış ünitenin bağlantı vidalar ( Ayak ) Vidaları paslanarak sökülmesi çok zor olmaktadır.

Ortaköy klima servisi

Bu gibi klimaların nemden vede pastan etkilenmemeleri için cihazı Makine yağı ile gerek vidaları gerekse dış ünite kapaklarını yağlamak uygun olacaktır. Ayrıca mümkün mertebe klimanızı Doğuya bakan Dış cephe duvarına asmamaya özen gösterilmesi gerekmektedir. Güneş ışını Klima kompresörünü çabucak yoracak vede motorun aşırı bir şekilde ısınmasına neden olacaktır. Bu gibi hususlara dikkat edilmesi Klimanızın ömrünü uzatarak verimli çalışmasına olanak sağlayacaktır.

Ortaköy Klima bakım servisi

Klima bakımını her yıl minimum bir defa maksimum iki defa yaptırmanız gerekmektedir. Yaza girmeden ilkbahar mevsiminde vede Kışa girmeden sonbahar mevsimlerinde mutlaka yaptırmanız gerekmektedir. Klima bakımı çok önem arz etmektedir. Çünkü klimanızın sağlığı bakıma dayanmaktadır. Bakımlı bir klimanın ömrü çok uzun olur.

Bakımı yapılmayan klima düzensiz çalışabileceği gibi elektrik sarfiyatı da artmaktadır. Ayrıca soğutma performansını etkilemektedir.Gereken koşullarda çalışmayan klima zamanında termostat yapamadığından ötürü çalışma süresi uzamaktadır. Klimanızın sağlıklı bir şekilde her yıl çalışabilmesi için gereken kontrollerin mutlaka yapılması gerekmektedir. Klima bakımı kontrollerinde yapılabilecek işlemler şunlardır.

a) Gaz kontrolü: FR 22, 410, 407, gazı eksikse mutlaka gaz jarzı yapılması gerekmektedir.

b) İç ünite Peteği: (evaparatör) Kontrolü tıkalı olması halinde soğutma performansı 50 % etkilenmektedir.

c) Dış ünite Peteği: (kondansergenelde dış ortamda kaldığı için yaz kış hava şartları toz, yağmur, çatıdan akan çamur, kuşların yuva yapması gibi durumlara maruz kaldığı için Bu peteğinde tıkalı olması halinde ısıtmada vede soğutmada ciddi performans kayıpları meydana gelmektedir.

d) İç ünitenin su akıtması: Genelde klima iç üniteden su akıtmasının sebebi drenaj hortumunun tıkalı olmasından kaynaklanmaktadır. Bu tıkanıklık genelde klimanın bakımının zamanında yapılmadığından meydana gelebilmektedir. Klima bakımının önemi bu denli büyük vede önemlidir. Onun için klimanızın bakımını her yıl mutlaka yaptırınız.

2) Ortaköy klima tamiri servisi

Klima tamiri titizlik gerektiren bir işlem olduğu için bünyemizde barındırdığımız uzman teknik servis ekibimiz istanbul avrupa yakasında bulunan tüm semtlere mobil servis olarak hizmet vermektedir. Klima servisi çağırmadan önce klimanızın arızalı olduğuna emin olmanız gerekmektedir. Sık karşılaştığımız kullanıcı hatalarından bir kaçını sıralamak gerekirse

a) Kumanda ayarı: Yaz modunda isek mode tuşuna basınız çıkan sembolde kar sembolü veya cool yazısına ayarlamanız gerekmektedir. Derece ayarını 20 derece genelde iyidir. Ayarlamanız gerekmektedir.

b) Kış modu: Mode tuşuna basınız çıkan sembolde güneş sembolü veya heat yazısına ayarlamanız gerekmektedir. Derece ayarınıda 30 derece ayarlamanız gerekmektedir. Oda yeteri kadar ısındıktan sonra derece ayarını biraz düşürebilirsiniz.

c)Şartel: (sigorta) Kapalı olabilir..! yanlışlıkla çocuk varsa çocuklar veya temizlikçi evi temizlerken bilinçli veya bilinçsiz kapatılabiliyor. Bu durumda servis çağırmadan önce sigortanızıda kontrol etmeniz gerekmektedir.

Ortaköy klima servis Haritası

Ortaköy klima servis Haritası

Ortaköy klima servis Haritası

 

Okuyucu puanı
[ Oy sayısı: 4 Ortalama puan: 3.8 ]