Evime yada İş Yerine En Yakın Servis Gelsin "7-24 Acil servis"

Klima Bakımı Nasıl Yapılır

Klima Bakımı Nasıl Yapılır, Klima bakımında neler yapılır, Nasıl Başlanmalı..? Klima bakımı ne kadar önemli..? Klima bakım fiyatları neden değişiklik göstermektedir.?

1-Klima Bakımın önemi..; İnsan sağlığı ne kadar önemli ise klima bakımı’da bir o kadar önemlidir. Bakımı yapılmayan klima bir çok hastalığa sebebiyet vermektedir.

Bunlardan en tehlikeli ve en bilinen olanı lejyoner bakterisi’dir. Bu bakteri ile ilgili kapsamlı bilgiyi Klima bakteri üretir’mi yazısında okumanızı tavsiye ederim.

Ülkemizi 2020′ mart ayında saran Covid 19 bakterisi Beş bine yakın vatandaşımızın ölmesine, Vaka sayısının ise 155 bine ulaşmasına sebebiyet vermiştir.

Salgının başlaması ile uzmanlar klimayı çalıştırmayın uyarısında bulunmuştur. Sebebi ise Bakterinin daha fazla kişiye yayılmasını önlemek.

Bilindiği üzere hava yolu ve temas yolu ile insandan insana geçen bu bakteri insan sağlığını çok büyük ölçüde tehdit etmektedir.

Bundan dolayı 2020 yaz ayı için Klima bakımını yaptırmadan Kesinlikle klimayı çalıştırmayın. Bizler 7-24 Acil servis ekibi olarak klima bakım prosedürünü tamamı ile değiştirip bu virüs ile mücadele etmeye karar verdik.

Öncelikle siz değerli klima kullanıcıların bilmesi gereken bir kaç hassas nokta vardır. Bunun ne olduğunu açıklamak isterim..!

Klima bakım fiyatları neden değişiklik göstermektedir.?

Değerli Klima kullanıcıları, Covid 19 virüsten önce Klimasına bakım yaptırmak isteyen tüketiciler, tamircileri arayıp klima bakımını kaça yapıyorsunuz diye fiyat alırdı.!

En ucuza yapan kim varsa müşteri o tamirciyi çağırıp bakım yaptırırdı..! Tabi ona bakım denirse, Ne tamirci, nede müşteri Klimada bulunan Alerjenler, mikroplar ve bakterileri önemserdi..!

Alttaki videoda olduğu gibi Yüksek basınçlı motor ile bakım yapmaktayız..! Eskiden fıs fıs denilen pompa ile klima bakımını uygun fiyata yapıyorduk.

Fakat şimdi Bir çok mikrop Lejyoner bakterisinin ve Covid 19  tehlikesi karşısında fıs fıs pompa yerine, Artık Yüksek basınçlı makine ile klima bakımı yapmaya başladık.

Tabi bu konuda acaba, Klima bakımı çok’mu pahalı oldu diye, yanlış hislere kapılmanızı istemem. Fiyatlar klima ebatına göre farklılık göstermektedir.

Örnek olarak; 9 binlik, 12 binlik, 15 binlik klima bakım fiyatımız 200 tl dir. 18 bin btü, 20 bin btü, 24 bin btü, ve 25 binlik klima bakım fiyatımız 250tl dir.

Klima Bakımı Nasıl Yapılır

Nasıl Başlanmalı..! Öncelikle ön panjur açılıp filtreler çıkartılır..! Daha sonra

Klima filtre çıkarma işlemi

Klima bakımı nasıl yapılır

Bakımı yapılacak klimanın plastik kasası sökülür. Plastik Kasa civataları marka modele göre 3 ila 5 adet civata bulunur. Bu civatalar sökülür. Kasa alttan yukarı doğru kastırarak çıkartılır.

Klima plastik kasa sökümü

Klima bakımı nasıl yapılır

Daha sonra ilaçlama pompası ile evaporatöre (Soğutucu) ilaç sıkılır. iç ünite peteklere ilaç sıkılır..!

iç ünite petekleri

Klima bakımı nasıl yapılır

Kirlerin Yumuşaması için   10-15 dakika beklenir. Daha sonra yıkama motoru ile bol su ile durulanır.

Söktüğümüz iç ünite plastik kasa ve filtreler banyoda ilaç sıkılır 15dk beklenir, Daha sonra bol su ile yıkanıp durulanır. Kasa temiz kuru bez vasıtası ile kurulanır.

Daha sonra plastik kasa Dikkatlice yerine monte edilir, ve çıkardığımız iç ünite Filtreleri yerine takılır ve klima kapağı kapatılır.

Klima plastik kasa montajı

Klima bakımı

Daha sonra Dış ünite (Motor) kondenser ilaç sıkılır 10-15 Dk bekledikten sonra Bol su ile yıkanıp Durulanır ve işleme son verilir.

Şimdi sıra geldi klimayı devreye almaya çalıştırmaya, klima soğuk konumda devreye alındıktan sonra soğutması kontrol edilir, eğer soğutma zayıf ise

manometre gaz servis vanasına takılarak klimanın gaz durumu kontrol edilir eğer klimanın gazı eksikse tamamlanır. Nasıl tamamlanacağını Klimaya gaz nasıl basılır konusunu inceleyebilirsiniz. Soğutma tekrar kontrol edilerek işleme son verilir.

2024 Klima bakım fiyatları

  1. siplit klima 9 binlik bakım fiyatı 800tl
  2. siplit klima 12 binlik bakım fiyatı 800tl
  3. siplit klima 15 binlik bakım fiyatı 800tl
  4. siplit klima 20 binlik bakım fiyatı 1000tl
  5. siplit klima 24 binlik bakım fiyatı 1000tl
  6. Salon tip klima bakım fiyatı 1500tl
  7. Salon tip klima Detaylı bakım fiyatı 2500tl
5 Puan 1 Yorum

Bir yorum

Yorum yap veya soru sor

We’re sorry you’ve had a bad experience. Before you post your review, feel free to contact us, so we can help resolve your issue.

Post Review

1
Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz.