Evime yada iş yerine en yakın servis nerede diye düşünmenize gerek kalmadı..! Arayın Size En Yakın servis Gelsin.

Klima Bakımı Nasıl Yapılır

Klima Bakımı Nasıl Yapılır, Klima bakımında neler yapılır, Nasıl Başlanmalı..?  Öncelikle ön panjur açılıp filtreler çıkartılır..! Daha sonra

Klima filtre çıkarma işlemi

Klima bakımı nasıl yapılır

Bakımı yapılacak klimanın plastik kasası sökülür. Plastik Kasa civataları marka modele göre 3 ila 5 adet civata bulunur. Bu civatalar sökülür. Kasa alttan yukarı doğru kastırarak çıkartılır.

Klima plastik kasa sökümü

Klima bakımı nasıl yapılır

Daha sonra ilaçlama pompası ile evaporatöre (Soğutucu) ilaç sıkılır. iç ünite peteklere ilaç sıkılır..!

Klima Bakımı Nasıl Yapılır

iç ünite petekleri

Klima bakımı nasıl yapılır

Kirlerin Yumuşaması için   10-15 dakika beklenir. Daha sonra yıkama pompası ile bol su ile durulanır.

Söktüğümüz iç ünite plastik kasa ve filtreler banyoda yıkanır kasa temiz kuru bez vasıtası ile kurulanır. Daha sonra plastik kasa Dikkatlice yerine monte edilir, ve çıkardığımız iç ünite Filtreleri yerine takılır ve klima kapağı kapatılır.

Klima plastik kasa montajı

Klima bakımı

Daha sonra Dış ünite (Motor) kondenser ilaç sıkılır 10-15 Dk bekledikten sonra Bol su ile yıkanıp Durulanır ve işleme son verilir.

Klima Bakımı Nasıl Yapılır

Dış ünite Motor (Petekler)

Bakımın önemi..; Klima bakımı son derece önemli bir işlemdir. Bakımı yapılmayan klima bir çok hastalığa sebep olabilmektedir.

Bunlardan en tehlikeli olanı lejyoner bakterisi’dir. Bu bakteri ile ilgili makaleyi Klima bakteri üretir’mi yazısında okumanızı tavsiye ederim.

Şimdi sıra geldi klimayı devreye almaya çalıştırmaya, klima soğuk konumda devreye alındıktan sonra soğutması kontrol edilir, eğer soğutma zayıf ise

manometre gaz servis vanasına takılarak klimanın gaz durumu kontrol edilir eğer klimanın gazı eksikse tamamlanır. Nasıl tamamlanacağını Klimaya gaz nasıl basılır konusunu inceleyebilirsiniz. Soğutma tekrar kontrol edilerek işleme son verilir.

Okuyucu puanı
[Oy sayısı:2 puan:3]

Soru-Cevap