Evime yada İş Yerine En Yakın Servis Gelsin "7-24 Acil servis"

Klima gazı nasıl toplanır

Klima gazı nasıl toplanır Klima gazı sadece bir yerden bir yere klima taşınacağı vakit ( Demontaj ) Yapılacağında klimanın gazını toplamak gerekir.

Aksi taktirde de’montaj esnasında ekstra gaz masrafı çıkar. Bu ekstra masraf olmaması için klimanın ehli kişilerce sökümü yapılması gerekir. Gelelim klima gazı nasıl toplanır

Not..; Klima gazı ehli diplomalı kişiler tarafından toplanmalıdır. Diploması olmayan usta olmayan lütfen müdahale etmesin. Oluşabilecek sorunlar sitemiz sorumlu tutulamaz.

Öncelikle Klima çalıştırılır, Manometre saati Dış ünitede bulunan (2 Adet pirinç vana) kalın olan boru sibop’una (emiş hattına takılır)

Daha sonra ince boru ve kalın boru monte edildiği pirinç vanaları kafalarda 2 Adet pirinç tapa bulunur. bu tapaları ingiliz anahtarı ile sökün’üz.

Tapa altında 2 adet allen anahtar civatası göreceksiniz.  (ince olan boru) allen anahtarı ile sıkılır. Bu esnada manometre gözlemlenir ibre sıfır (0)  gösterdiğinde,

Klima gazı nasıl toplanır

Klima gazı nasıl toplanır

Klima gazı nasıl toplanır

Klimanın dönüş hattı Kalın boru vanası ( Emme hattı ) allen anahtar vasıtası ile kapatılır. (Sıkılır) Daha sonra boru rakorlar sökülür..!

Klima gazı nasıl toplanır

Klima gazı nasıl toplanır

Elektrik kapatıldıktan sonra sigorta var ise sigorta kapatıldıktan sonra iç dış bağlantı kabloları klimadan ayrılır ve işleme son verilir.

Bir sonraki makalede Klima montajı nasıl yapılır konusunu inceleyebilirsiniz.

Oy Vermeyi Unutmayınız
Oy sayısı:14 Puan:3.1
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle