Evime yada İş Yerine En Yakın Servis Gelsin "7-24 Acil servis"

Klima montajı nasıl yapılır

Klima montajı nasıl yapılır, klima nasıl takılır, montajı yapmadan önce dikkat edilecek en önemli husus klimanın takılacak olan odaya uygun olup olmadığını hesaplamaktır.

Bunu anlamak için klima takılacak odanın kaç m2 olduğunu hesaplamamız gerekecek basit bir yöntemle önce odanın en ve boy ölçülüp çıkan sonuçlar bir biri ile çarpılır..! örnek olarak en 5mt boy 8 mt  5*8 =40m2

Çıkan sonucu 2 ye bölüyoruz 20m2 yapar, Buna göre uygun klima 20.000 bin Btü olması gerekmektedir. Sıra geldi klimayı takacağımız yeri seçmek..!

Klima montajında dikkat edilmesi gereken hususlar;

Klima oturduğumuz yere yakın olmamalı. En direk soğuk hava akımı hasta olmamıza omuz ve boyunda tutulmalara neden olur. Onun için üfleme havasını hissetmeyeceğimiz uzak bir mesafeye veya odanın en sağ veya en soluna takılabilir.

Böylece direk soğuk havadan korunmuş oluruz. Zaten altta videosunu izleyeceğiniz klima montajı nasıl yapılır video ‘da adam klimayı odanın sol tarafına takıyor.

Ben videoyu çok beğendim sizinde beğenmeniz dileği ile iyi seyirler. Zibro yeni nesil klima montajı nasıl yapılır.

Klima montajı nasıl yapılır

Klima montajı nasıl yapılır

Klima montajı yapacak kişinin mutlaka sertifikalı, Diplomalı yada montaj ile ilgili bonservis belgesine haiz olması gerekmektedir. Aksi taktirde ağır yaralanmalara yada ölüme sebebiyet verebilir.

Eğer klima montajını kendiniz yapmak istiyorsanız, en azından elektrik bağlantısını ve gaz açma işlemini bilir kişiye yaptırmanızı tavsiye ederim. Zira insan hayatı maldan önce gelir.

Eğer montaj yapılacak yer yüksek ve tehlikeli görünüyor ise bu işe kalkışmanızı tavsiye etmem ama balkon iç kısmına montaj yapılacak ise klima iç ve dış ünitesinin bağlantısını yaptıktan sonra yukarıda’da belirttiğim gibi elektrik ve gaz açma işlemini bilir kişiye yaptırınız.

Peki klima montajını yaptınız fakat klima soğutmuyor bu durumda ne yapacaksınız.? bunu’da klima soğutmuyor yazısını inceleyerek üstesinden gelebilirsiniz.

5 Puan 1 Yorum

3 Yorum

Yorum yap veya soru sor

We’re sorry you’ve had a bad experience. Before you post your review, feel free to contact us, so we can help resolve your issue.

Post Review

1
Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz.