Evime yada iş yerine en yakın servis nerede diye düşünmenize gerek kalmadı..! Arayın Size En Yakın servis Gelsin.

Klimaya gaz nasıl basılır

Klimaya gaz nasıl basılır Bu konuyu açmamın nedeni müşterilerimizin kendi klimasına gaz basmaları için değil..! Bu işe yeni başlamış yeni kalfa usta olmuş teknisyenlerimize ışık tutmak için yazılmıştır.

Lütfen teknik olmayan Kendi klimasına gaz basmaya çalışmasın :) R 22 gazla çalışan cihazlar için…: Öncelikle teşhis aşamasında klima soğuk konumda devreye alınır.

Daha sonra klima kompresörün çalışıp çalışmadığı kontrol edilir, eğer Dış ünitede bulunan kompresör devreye girmiyor ise Klimanın motoru çalışmıyor Başlıklı yazımızı mutlaka okuyun

Eğer motor (kompresör) Devreye girdi ve hiç bir şekilde soğutma yok ise..! Klimayı kumandadan kapatın. Daha sonra klimanın dış ünitenin olduğu yere gidilir.

Klimanın gaz basma hattına (Dönüş Borusu Kalın olan boru) manometre hortumu takılır. Ve gaz durumu ölçülür hava sıcaklığı (ilden ile değişir30 derecelik hava ısında manometre ibresi 60 pisi göstermesi gerekir.

Eğer gaz eksikse manometre ibresi 60 pisi göstere ne kadar gaz şarjı yapılır. Eğer klimada hiç gaz yok ise Azot testi yapılıp kaçak giderildikten sonra klima vakum yapılıp gaz basılır. Klimaya gaz nasıl basılır konusunu incelediniz.

Klimaya gaz nasıl basılır

Klimaya gaz nasıl basılır

Okuyucu puanı
[Oy sayısı:3 puan:2.3]

Soru-Cevap