Evime yada İş Yerine En Yakın Servis Gelsin "7-24 Acil servis"

Samsung Klima arıza kodları

SAMSUNG VRF KLİMA ARIZA KODLARI

Samsung E1 arıza kodu; Oda sıcaklık sensörü arızası.
Samsung E2 arıza kodu; Dış ünite sensörü arızası.
Samsung E3 arıza kodu; Evaporatör sensörü arızası.
Samsung P1 arıza kodu; Emme sensörü arızası.
Samsung E6, E7 arıza kodu; İç ünite/Dış ünite iletişim arızası.
Samsung P4 arıza kodu; Boşaltma sensörü arızası.
Samsung PA arıza kodu; Güç kompresörü arızası.
Samsung P6 hata kodu; Donma / Aşırı ısınma güvenlik uyarısı.
Samsung P8 arıza kodu; Boru sıcaklığı arızası.
Samsung EO, E3 arıza kodu; Uzaktan kumanda iletim arızası.
Samsung UP hata kodu; Kompresör aşırı akım kesintisi.
Samsung U8 hata kodu; Dış ünite fan koruma durması.

Samsung Klima arıza kodları
Samsung Klima arıza kodları
Display ledlerin yanma durumuna göre arıza nedenlerini ve Çözümlerini bu makalemizde bulacaksınız.

Samsung E101 Arızası

  1. ve 3. Led de yanıp söner. Bu arıza durumu iç ve dış üniteler arasında iletişim kopukluğu olduğunu belirtir.  Böyle bir sorunda elektrik kablosu ile iletişim kablosunun çalışıp çalışmadığı kontrol edilmelidir. Arızanın teşhisi ve onarımı adına uzman yardımı almanız gerekmektedir.

Samsung E121 Arızası

2.Led de yanıp söner. Bu durumda iç sıcaklık sensöründe sorun olabilir. Konektörün bağlantıları kontrol edilmelidir. Uzman yardımı almalısınız.

Samsung E122/E123 Arızası

  1. ve 2.led de yanıp söner.  İç ısı eşanjöründe sorun olduğunu belirtir. Uzman servis ekipleri tarafından konektör bağlantılarına bakılmalı, arıza tespiti yapılarak sorun giderilmelidir.

Samsung E154 Arızası

3.led de yanıp söner. İç fan motoru sorunu var demektir. Konektör bağlantıları kontrol edilmelidir. Motoru engelleyen yabancı maddeler olabilir. Bu kontroller yapılmalı ve müdahale uzmanı tarafından sağlanmalıdır.

Samsung 88 Arızası

Tüm ledler aynı anda yanıp söner. Bu durumda EEPROM/Opsiyon sorunu var demektir. Böyle bir arıza durumunda yeniden ayar yapılmalıdır. Bu konudaki yardımları mutlaka uzman Samsung Klima Servisi ekibinden almalısınız.

Samsung E162/E163 Arızası

Yukarıda belirtilen arıza durumu ile aynıdır. Uzman yardımı almanız gerekir.

Samsung E422 Arızası

1.led yanar ve 3.led yanıp söner. Soğutucu akışının engellenmesine karşı yaşanan arıza durumudur. Durdurma valfinin tam anlamı ile açık olup olmadığına bakılmalıdır.

İç ve dış üniteler arasındaki soğutucu borusunda tıkanma olup olmadığına bakılmalıdır. Soğutucu sızıntısı olup olmadığı kontrol edilmelidir. Arıza durumuna sebep ne ise müdahale ona göre yerinde yapılır. Bu durumda mutlaka uzman yardımı almalısınız.

Samsung E554 Arızası

Dış ünite sorunudur. Ekranda farklı bir simge yer alır. Aynı zamanda 1.led yanar ve 3.led yanıp söner. Bu arıza durumu yalnızca İnverter sistem modellerde soğutucu eksikliği anlamına gelir.

Boru kodları ve standartlarında belirtilenden daha uzun boru için yeterli miktarda soğutucunun ek olarak doldurulup, doldurulmadığına bakılmalıdır.

Valf ve boru bağlantısı arasında soğutucu sızıntısı olup olmadığına bakılmalıdır. Tespit sonrası arıza durumu uzmanı tarafından giderilmelidir. Bu anlamda cihaza müdahale etmemenizi öneriyoruz.

Samsung DF Kodu

Bu bir arıza durumu değildir. Dış ünitenin kar eritme işlemini yaptığını ifade etmektedir. Cihaz bir süre kadar çalışmaz. Buz çözme işlemi bittiğinde ise cihaz çalışmasına kaldığı yerden devam eder. Bu durumda cihaza müdahale etmeden beklemelisiniz.

Samsung C1 Kodu

Otomatik temizleme fonksiyonunu çalıştırma kodudur. Bu bir arıza durumu değildir. Kumanda üzerinden ayarlar seçilir, yön tuşları kullanılarak ekranda “Temiz” yazısı görüntülendiğinde ayarla tuşuna basılır.

Temizleme süresi; otomatik soğutmada, soğutmada ve nem almada yaklaşık 30 dk kadar sürer. Otomatik ısıtmada, ısıtmada ya da fan modunda 15 dk sürer. İşlem bitiminde ekrandaki kod silinir ve cihaz çalışmasına kaldığı yerden devam eder.

Samsung C.F Kodu

Filtre temizleme hatırlatıcısını sıfırlama fonksiyonudur. Bu bir arıza durumu değildir. Kumanda üzerinden ayarlar seçilir, yön tuşları kullanılır ve ekranda “Filtre Sıfırla” yazdığında ayarla seçeneği seçilir ve filtre temizleme hatırlatıcısı sıfırlanır.

Eksik veya gözden kaçan arıza, Hata kodları var ise lütfen bizleri uyarınız. Klima çalışıyor fakat soğutmuyor ise Klima soğutmuyor yazısını inceleyebilirsiniz..!

Oy Vermeyi Unutmayınız
Oy sayısı:1 Puan:5
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle